Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan lehet turbo pascalt...

Honnan lehet turbo pascalt megtanulni ingyen?

Figyelt kérdés
Keresgéltem csomót, de amit találtam annak a 80%a fizetős volt, a 20%-a meg olyan volt, hogy nem volt semmi magyarázat hozzá, kérem ha tudtok jó honlapot turbo pascalról akkor létszíves linkeljétek be nekem, mert meg szeretném tanulni, előre is kösz!
2010. okt. 19. 16:12
 1/7 ejbenjaro ***** válasza:
Google barátodat kellene csupán használni. Egyébként pedig bemégy egy könyvtárba és kölcsönözhetsz ki könyvet, amiből megtanulhatod a Turbo Pascal programnyelvet. Egyébként itt jegyezném meg, hogy ha már Pascal nyelvben gondolkodsz, akkor inkább a Free Pascal, vagy a Delphi irányába kezdj el tanulni, mert a Turbo Pascal mint olyan súlyosan elavult.
2010. okt. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Turbo pascalt csak a suli miatt szeretném tanulni, mivel most azt veszük a suliba és előrébb szeretnék kerülni meg többször átnézni stb. Amúgy mi a különbség a free pascal meg a turbo pascal között? Meg előtte googleztam mi előtt feltettem a kérdést, azért is írtam le:)
2010. okt. 19. 17:41
 3/7 ejbenjaro ***** válasza:
A Turbo Pascal emlékeim szerint 16bites, még a DOS-os időkből maradt ránk, és már nem hiszem, h fejlesztené a gyártója. Vannak korlátai. A Free Pascallal a modern 32 és 64 bites rendszerekre is tudsz fejleszteni, magát a programnyelvet is folyamatosan fejlesztik. A Free Pascal lényegében felülről lefele kompatibilis bizonyos mértékig a Turbo Pascallal, valamint a Delphivel. Ami még nagy előnye a Free Pascalnak, hogy nem csak Windowsra létezik, hanem linuxra, BSD-re stb is.
2010. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na meg van a borland pascal is.
2010. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a regényeket, csak nem a kérdésemre ment a válasz:) Azt szeretném kérdezni, hogy turbo pascal-t honnan lehet megtanulni ingyen neten keresztül? Ha tudjátok akkor létszíves írjatok linket, vagy pdf fájlt, vagy vmit. :) Előre is kösz!
2010. okt. 20. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A lehető legjobb hely (én is innen kezdtem és nézd meg hova fejlődtem (jó értelemben)) : prog.ide.sk/pas.php?s=2

Persze kell hogy legyen eszed is pl én kitünő vagyok mindenből plus versenyre is járok (mindenből)

2010. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de azt a honlapot már ismerem:) Azért kérdeztem mert h a tanár turbo pascalból nem is azokat mondja amit ott le írtak, ebből gondoltam, hogy akkor kell lennie valami más honlapnak is ami többet ír le róla. Vagy még lehet az is előfordulhat, hogy tanár ugyan azokat mondja el, csak össze-vissza keverve nem pedig úgy mint a prog.ide.sk-nál:) Kösz a linket, akkor innen fogok tanulni:)
2010. okt. 21. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!