Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bécsben senior szoftverfejlesz...

Bécsben senior szoftverfejlesztő 10 év tapasztalattal bruttó és nettó bére mekkora lehet?

Figyelt kérdés
Azért volnék kíváncsi mindkettőre, mert ugy tudom ott sokat levonnak adót.
nov. 15. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
nov. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, ez megválaszolja a kérdés egyik felét.
nov. 15. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
A masik fele ugyanugy attol fugg, mint barhol mashol, hogy melyik cegnel.
nov. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Nem lehet ennyi információból megmondani. Egy Snap pl. dupláját fizetheti annak, amit mondjuk egy Raiffeisen fizet, ami a duplája lehet annak, amit valami noname kisvállalkozás fizet.

De alapvetően szarul fizet Ausztria, top cégek közül szinte senki nincs náluk és aki van, az is pici irodával, így a szarul fizető helyi cégeknek csak egymással kell versenyezniük.

nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában kifejezetten alacsony a reálbére az informatikusoknak a környező országokhoz képest.


Gazdaságilag rossz döntés "osztrák" cégnek dolgozni, mert relocation esetén ha levonod az ausztriai megélhetési költségeket akkor rosszabbul jársz mint ha Magyarországon lennél senior fejlesztő. Ha pedig teljesen remote dolgozol Magyarországról akkor svájci és amerikai cégek lényegesen több fizetést kínálnak.


Engem pont betalált egy recruiter bécsi relocation ajánlattal de utána számoltam a CoL-nak és rosszabbra jött ki mint amit jelenleg keresek egy magyar cégnél. Kicsit utána néztem glassdoor / osztrák salary guidenak és nem az offer volt rossz (az kb a medián amit arra a tapasztalati szintre fizetnek), szóval levonva a következtetést IT fizetés szempontjából kifejezetten egy fos hely Ausztria

nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!