Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van értelme így programozni...

Van értelme így programozni tanulni, hogy itt a ChatGPT?

Figyelt kérdés

Érdekel a programozás C++ nyelven, pár éve kezdtem el tanulni, és pont akkor jött be a ChatGPT.


Eddig csinátlam egy két projectet de úgy érzem, hogy felesleges mert a ChatGPT megírja helyettem kb 5 perc alatt amivel én szórakozok 1-2 órát. Mi értelme van ennek így?


Ez így már nem piacképes tudás, amikor nagyjából a titkárnő is tud már olyan kódot írni amiért én 1-2 évig tanultam. És oké hogy nem érti, de ez senkit nem érdekel,ha ezen meg tud spórolni pénzt.


Egyedül akkor lenne értelme, ha valami nagyon nagy tudásom lenne de az meg 10-15 év minimum mire oda eljutok aztán addigra már úgy is továbbfejlődik az AI aztán lehet akkor már az sem fog semmit sem érni.


Sőt ma már nincs olyan fejlesztő aki ne használná az AI-t.



nov. 29. 00:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
39 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
83%
A ChatGPT nem tud autentikus programkódot írni. Nem erre való.
nov. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem lenne chatGPT akkor se lenne kifejezetten piacképes tudás, ha csak egyszerü dolgokat tudsz csinálni. Kód generátorok nagyon régóta léteztek, és ja, nem néhány mondat alapján csinálták, de egy komolyabb programot meg kell amúgy is tervezni. Erre még nem jó a chatGPT. És amúgy jó kérdés, hogy valaha jó lesz, akkor már inkább a github copilot, vagy valami kódolásra fejlesztett MI lenne, ami bekavarhat
nov. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
76%

Én fejlesztő vagyok és használom a GitHub Copilot-ját és JetBrains AI Assistant-ját, ezt megfejelve ChatGPT-vel.


Azt kell mondjam, hogy olyan sűrűn mond oltári nagy baromságokat, hogy ki kell mazsoláznom az értelmes és használható részeket. (Kedvencem, mikor egy közismert lib-nek egy metódusa esetén egy return értéket várt, holott az void és mindig is az volt. Olyan szépen elszált volna fordítási időben.. :D)


Eleve ott kezdődik, hogy ezek a tool-ok nem ismerik: a projekt célját, kontextusát vagy hogy mi a konkrét feladat. Továbbá az ember nem tud olyan részletesen mindenre kiterjedően megírni egy leprogramozható feladatot, hogy azt egy nyelvi model jól megoldja. Tehát, marad az emberi "járjunk utána a dolognak".


Inkább úgy kell használni ezeket az eszközöket, hogy csak olyan dolgot generáltatni vele, ami a kérdéses probléma, mindenfajta körités nélkül.

Pl. Írjon egy WebSocket cliens hívást, ami szerver hív másik szervert egy ... nyelven.

Ír vmit és ezt lehet tovább nyitni.

nov. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
16%
Mivel a következő évben nagyobb a napkitörés esélye mint bármikor amióta van a modern elektronika+internet, ezért megéri. Mert van rá esély hogy eltalál bennünket egy ilyen erősebb korona kidobódás, és a legtöbb elektronikai eszközünk+net alapból kuka. Aztán majdhogynem 0-áról kell újrakezdeni mindent. Ezért van értelme, nem is kevés, mert nagyon szükség lehet ilyen szakemberekre.
nov. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
36%
5: Olyan mint a kézműves kakaóscsiga, lassabban készül és drágább, de finomabb, és szeretettel gyúrják!
nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
69%

Copilot-ot használok, ha ezt valakinek úgy adod oda, hogy nem ért hozzá, pl. titkárnő, akkor abból sosem lesz működő kód.

Ezek még elég kezdetleges dolgok és tényleg csak arra jók, hogy segítség a fejlesztőt, nem pedig arra, hogy fejlesszenek helyetted.

nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
58%
Mindegy, hogy a Copilot meg a GPT ma milyen, az a kérdés hogy 10 év múlva milyen lesz. A folyamat mindenképp elindult, és az első pár év alapján nem sokat adnék arra, hogy egyhamar megrekedne. Nagyon is reális esélye van annak, hogy néhány iteráció után minden szempontból köröket verjenek a fejlesztők 90%-ára. Ha a kérdező nincs odáig és vissza a programozástól, akkor bölcsen teszi, ha más szakmát keres, mert semmi garancia, hogy a "rendes iparos" fejlesztő mint állatfaj fennmarad.
nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
69%

#9

"Mindegy, hogy a Copilot meg a GPT ma milyen, az a kérdés hogy 10 év múlva milyen lesz."

NEm teljesen, mivel az ember a múlt alapján szabja meg a jövőt, illetve jelent.

Ha ma a copilot tényleg egy pairprogramming eszköz, akkor a jövőben, a következő 10 évben legalább a képességeitől függetlenül, így lesz használva.

A cégek akarják, hogy valaki felügyelje, hogy mi kerül a kódba.


Arról nem beszélve, hogy customer oldalról vannak cégek, akik kifejezetten nem akarják, hogy AI által generált kód kerüljön a szoftverbe.

nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
6%

#11

Mondja ezt az, aki jelenleg valóságot is tagadja. :DDDD

Amit leírtam, azok tények. Ez ilyen egyszerű. :)

nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
31%
Én jelentem delfipapa minden egyes válaszát. Ugye Ti is...?
nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!