Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A te munkahelyeden mit csinál...

A te munkahelyeden mit csinál a Product Owner?

Figyelt kérdés

dec. 2. 20:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ügyfelekkel tárgyal és cégen belül képviseli a csapatot, meg harcol erőforrásokért.


Azt, hogy ténylegesen mi lenne a munkája definíció szerint, ötletem sincs.

dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
1. Köszi! A PO nálatok vezető beosztásban van? Vagy ő a csapat vezetője?
dec. 2. 23:46
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

2# Vezetői pozíció, de direkt módon a csapatot nem vezeti, inkább csak üzleti oldalért felelős. A csapatban ő a főnök, de nem szól bele a megvalósításba és nem érezhető nagyon a vezetői szerepe.


Fejlesztőket feladat szinten nem irányítja, inkább erőforrás szinten, hogy “Ide kell még két ember, mert pörög a project” és hasonlókban.


Technikai dolgokhoz nem ért.

dec. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ő tölti be az ügyfél/megrendelő szerepét. Ha elkészül valami, ő fogadja el, ő nézi meg a demot, hogy valóban úgy készült-e el, ahogy szerette volna. Ő mondja meg mit csinálunk, mi pedig azt, hogy hogyan. Vezető szerepe van olyan szempontból, hogy ő mondja meg mit, mikorra, milyen sorrendben csinálunk.
dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal inkább hadilábon állok az engineering manager pozival nálunk, mert eddig ő töltötte be hellyel-közzel ezt a szerepet, de így, hogy van dedikált PO, így tényleg nem tudom mit csinál a manager.
dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, írjatok még. Engem most neveznek ki PO-vá, helyesebben TPO-vá (technical product owner). De én nem csak az ügyféllel tisztázom, hogy mit szeretne, hanem irányítom a fejlesztést és én is fejlesztek amennyit akarok, szóval dolgozom a saját projektjeim egy részében a tervek szerint (ez nekem fontos feltételem volt, hogy szakmailag ne maradjak le).
dec. 3. 14:15
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Ez valami kkv?
dec. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
7. Nem kkv, hanem hatalmas multi. Az “ügyfél” ebben az esetben belső ügyfelet jelent, akiknek házon belül dolgozunk. Egy kb. 50 fős egység vagyunk, céges folyamatokat automatizálunk.
dec. 4. 05:56
 9/25 anonim ***** válasza:
26%
Melyik multi?
dec. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9. Szeretnék anonim maradni.
dec. 4. 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!