Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha fejlesztőként dolgozol,...

Ha fejlesztőként dolgozol, milyen a munkahelyeden a légkör?

Figyelt kérdés

Akkor is ha home office-ban vagy.

Ilyenekre gondolok, hogy tudsz mindennel haladni?

Minden info adott, hogy el tudd végezni a feladatot? Pl. a specifikáció egyértelmű, jól átgondolt?

Van elég idő vagy szorosak a határidők? Sürgetnek?

Stresszelsz?

Plusz bármi egyéb, ami témába vág.


dec. 1. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Isteni, két macskám van felváltva látogatnak dorombolva. Ha minden oké és nincs éppen meeting le tudok menni egy gyors körre a bringával nap közben, ha szükségét érzem.
dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Home office, és remek. Nem üvöltöznek körülöttem, nem esznek abonettet mögöttem, minden nagyon nyugis.

A feladatokat el tudom végezni, ha nem egyértelmű, akkor visszakérdezek, ha úgy sem, gyors hanghívás.

A határidőket legtöbbször én mondom, és azt nyilván hozni is tudom. Amik kívülről jönnek határidők, azt megmondom a manageremnek, hogy reálisak e vagy sem.

Persze, néha stresszes, ha éles rendszeren valami hirtelen nem megy, és nyilván aznapra kell, esetleg már késő is van, de az ilyen ritka.

dec. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Full stack fejlesztő vagyok.


-Design adott. Grafikusokkal dolgozunk együtt. Szín és méretre pontosan mindennek ugyan úgy kell kinézni, mint az adott designon. Az adott cég felé, ahova fejlesztünk van kapcsolattartónk és üzleti részen dolgozó kollégákon keresztül tudunk feléjük kommunikálni.


-Van tesztelő, akik manuálisan végig nyomkodja amit csinálunk és ha bármilyen hibát talál vagy nem megfelelő működést, akkor visszadobja a jegyet "bug"-ra.


-Az automatizált teszteket a fejlesztők írják.


-Devops dolgokat többnyire ebben az irányban érdeklődő fejlesztők és devops kollágák csinálnak.


Tehát a fejlesztő leginkább csak fejleszt.


Full home office.


A munka meg a programozásból eredendően stresszes, hogy nem mindig úgy alakul ahogy akarod és sokszor olyan működést kell egy rendszerre ráerőltetni, amire nem tervezték és így több rossz megoldás közül kell választanod. Teljes refaktorálás meg nem mehet, mert határidők vannak.


Vannak határidők, de annyira nem durvák. Nincsenek túlórák.

dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, pacekomból eredően élből nem stresszelek és mivel szeretek programozni élvezem is a munkát. Hivatalosan hybrid módon dolgozom de ez mindössze annyit jelent, hogy akkor megyek be az irodába amikor akarok, szóval 1 évben maximum 5-6x. Rugalmas a munkaidőm, leszámítva pár meeting fix időpontját, általában 9-10 körül kelek, ebéd után le szoktam feküdni 1-2 órát sziesztázni vagy jacuzzizni, cserébe viszont ha a szükség kívánja önszántamból is dolgozom a hivatalos munkaidő lejárta után (16:30).
dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

“Ilyenekre gondolok, hogy tudsz mindennel haladni?”


Mi elég túlterheltek vagyunk, harcolunk is ellene. Szoktam tiltakozni a főnökömnél, megosztva a naptáramat, hogy mégis mikor kellene dolgoznom, ha tele van meetingekkel és egyszerre 2 projektem van?


“Minden info adott, hogy el tudd végezni a feladatot?”


Abszolút nincs, minden homályos, átgondolatlan, de pont ez az erősségem, hogy a projektben rendet vágok. Szóval segítek tisztázni az ügyféllel, hogy mit is akar, kitalálni a terméket, specifikálni, és én írom a backlogot is. Úgyhogy ha káosz van, akkor az az én hibám a nap végén, de nincs.


“Pl. a specifikáció egyértelmű, jól átgondolt?”


Igen, mivel én írom, szükség esetén más senior kollégákkal együtt.


“Van elég idő vagy szorosak a határidők? Sürgetnek?”


Nagyon szorosak a határidők sajnos.


“Stresszelsz?”


Igen, de a stressz belülről fakad. Mindent elkövetek, hogy csökkentsem a stresszt.

dec. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5, de te fejlesztő vagy?

Fejlesztőként te írod a specifikációt és te tárgyalsz az ügyféllel?

dec. 3. 14:35
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Senior data scientist vagyok, és adatprojekteken dolgozom. A hagyományos szoftverfejlesztésben kb. senior architect lennék.
dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!