Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fejlesztők hogy állnak a...

Fejlesztők hogy állnak a tesztelők munkájához?

Figyelt kérdés

Pl. fontosnak tartják, feleslegesnek tartják, lenézik őket, becsülik őket, utálják őket, mert mindig valamibe belekötnek? Stb, bármi egyéb?

Ha te fejlesztő vagy, hogy látod a tesztelőt? Milyen a jó tesztelő és ezzel szemben milyennel találkoztál?


dec. 3. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Jó tesztelő az, aki pontosan meg tudja mondani, hogy mi a hiba, mit csinált, amikor előjött, hogy lehet megint előidézni, minél több infó, annál jobb
dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Évek óta nem találkoztam velük, de mikor olyan cégnél dolgoztam, ahol voltak dedikált tesztelők, akkor elég idegesítőek voltak.
dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Dedikált tesztelők hasznosak, ha úgy tekintesz rájuk, hogy velük jobb lesz a projekt, mert te is emberből vagy és hibázhatsz vagy nem gondolsz vmire.

Nem pedig úgy, hogy már megint beleköt az én részembe.


Nyilván az utobbi idegesítőbb, de nem egyszer volt olyan, hogy olyan hibát vett észre, amire mi nem is gondoltunk. Apróság volt ahogy ez is, hogy nem is férhetett volna hozzá az API-hoz, de még is (ha támadó lett volna) információhoz jutott volna, hogy milyen adatokat várunk a POST-ban.


Pl. a Spring-ben a @Valid és a @PreAuthorize esetén a @Valid értékelődik ki 1. és akkor fogja elutasítani a kérést, ha jó a POST body. Tehát próbálkozhat és kapni fogja az ezért 400, de nyilván nem ez az elvárt, hanem hogy instant 403-at kapjon.


De számos ilyen esetet tudnék sorolni, mint frontend és backend oldalon.


Én szerintem hasznos egy dedikált QA-s ember, még ha külsős is. Sokat fog reportálni, de a projekt érdekében és te is (mi is) a projekt jobbá tételéért dolgozunk, nem az egonat kell simogatni, növelni. :)

dec. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a tesztelő, akkor hasznos lehet a munkája, amúgy meg csak önsz0p4t4s.


Dolgoztam egy hivatalban ahol voltak tesztelők bizonyos projekteken. Sok hasznos dolgot időben fel tudtak deríteni. Lásd pl terhelés tesztelés, vagy olyan speciális bugok amik csak NAGYON speciális és ritka esetekben jöttek elő. Szerencsére volt hasznuk.


Ismerősömnél a tesztelők kb semmire nem jók, a cég fizeti őket, "tesztelgetnek", de a hasznuk kb 0. Csak orbitálisan nagy bugokat vesznek észre amiken a fejlesztő átsiklott, de még messze teszt fázisban. Meg náluk unit teszt van, így kevés olyan hiba van ami becsúszik, ilyenkor nem a kódban van hiba, hanem inkább nem elég jól gondolta át a tervező a feladatot.

dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk business logika miatt mi írjuk a teszteket is. Alapvetően ha van egy jól olajozott pipline jó tesztekkel akkor egy csomó hibát el lehet kapni. Sőt mikor nagyobb átívelő változtatásokat kell csinálni akkor nagy segítség tud lenni hogy nem törsz el a kód más részein valami random dolgot.


Viszont sok múlik a teszt minőségén, mert ha szarul van a teszt megírva akkor gyakorlatilag a végén prodba fog az a kód elbukni.

dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!