Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A VBA-t milyen munkakörökben...

A VBA-t milyen munkakörökben használják a cégek? Milyen munkakörökhöz jöhet jól a VBA ismerete?

Figyelt kérdés

dec. 24. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Én például néha (értsd: kb. havi egyszer) szoktam használni. Start-upnál vagyok kontroller. Nincsenek profi célszoftvereink, lényegében mindent Excelben kezelünk.
dec. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Hulladék cégeknél használják ahol nem képesek haladni a korral és 20 éve elavult technológiát használnak legacy rendszerekhez
dec. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 - igen, ez igaz, részben. De ha az ügyfél oldaláról gondolod át, akkor minek költsön olyan valamire, ami fancy, nem 20 éves legacy techológia, de az igényeinél az égvilágon semmivel nem fog többet tudni?
jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig Dr Belesnek igaza van, ma már nem írnak új programot VBA-ban max nagyon lepra helyen. Mindenhol Pythonban vagy R-ben dolgoznak ahol bármilyen intelligencia kell. Egyébként már az Excelt is lehet Pythonban programozni, bár még nem próbáltam.
jan. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 - nem állítottam, hogy nincs igaza. Azt mondtam, hogy van olyan helyzet, hogy a "lepra" helyen nem dobálnak ki milliókat új hipszter projektekre, amire egyébként semmi szükségük nincsen addig, amíg van egy "szakállasuk", aki megreszeli, ha valami nyűgje van, vagy amíg találnak olyan gépet, amin el tud futni. Fostos lepra ipari alkalmazásoknál gyakori metódus (energia szektor, hogy mást ne említsek). És hát ott mindenki idióta, mert nem halad a korral. Viszont van áram.
jan. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 válaszoló vagyok.

Kicsit árnyalnám a képet. Az Excel/VBA használatának nem csak az lehet az oka, ha egy cég "hulladék" vagy "lepra" hely. Úgy kell rá tekinteni, mint egy svájci bicskára. Semmire sem tökéletes, de egy kis hozzáértéssel bármit meg lehet vele oldani. És mindemellett olcsó. Maga a szoftver is, és az a szakember is, aki tud benne dolgozni- sőt, szakember se kell hozzá, egy jobb képességű középiskolást 1 hónap alatt be tudok tanítani úgy Excelre, hogy az abban végzett munkafolyamataink 90%-át el tudja látni. Nyilván nem arról van szó, hogy nulláról írunk egy új szoftvert VBA-ban, inkább csak arról, hogy egy-egy olyan dolgot, amire az Excel a gyári függvényekkel nem képes, azt így oldjuk meg.

Én is dolgoztam más vállalkozásoknál profi célszoftverekkel, pl. SPSS-szel. A korábbi analógiánál maradva, olyan volt, mintha svájci bicska helyett fénykardot használnék. És a mostani munkámnál is nem egyszer jött volna az jól. Csak míg mondjuk egy Office csomag tokkal-vonóval együtt évi 50.000 Ft-ba kerül, addig az SPSS éves díja 1,5 milliónál kezdődik, a használható verziók pedig 6 milliónál. Na most egy olyan start-upnál, aminek a havi nettó árbevétele 7 számjegyű összeg, nyilván nem fognak ennyit kifizetni egy ilyen szoftverért, ha ugyanazt a munkát meg tudom csinálni Excelben/VBA-ban is, még akkor is, ha nem 10 perc alatt van kész, hanem mondjuk fél nap alatt.

jan. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!