Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python munka diploma nélkül...

Greybotka kérdése:

Python munka diploma nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulnék felétek, hogy lehetséges-e normális állást találni python fejlesztőként(természetesen mellékesen több nyelvet is beleérve, de főként python) diploma nélkül, csak informatikai középiskolai végzettséggel?

Első sorban legalább valami olyan állást találni amin szakmai tapasztalatot szerezhetek, és multat.

Nem arra gondolok hogy instant egy jól fizető cégnél elhelyezkedni, hanem legalább valami kissebb cégnél elhelyezkedni aminek a segítségével lessz szakmai tapasztalatom, amivel tovább mehetek, csak ezt mind diploma nélkül lehetséges?



jan. 23. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 évig programoztam C++ -ban mielőtt egyetemre mentem, és el kell, hogy mondjam, hogy ha most ránézek a régi kódjaimra, elfog a hányinger. Olyan fatális dolgokat követtem el, amiket nem szabadott volna.

Attól, hogy le tudtál érettséigzni, még nem leszel programozó, sőt! A szoftverfejlesztés, mint munka borzasztóan összetett. Ismerni kell főbb algoritmusokat, adatszerkezeteket, programozási paradigmákat, verziókövető rendszereket, és még miegymást, amit az egyetemen tanítanak meg.

Nem szeretnélek elkeseríteni, de nagyon kevés hely van, ahova felvesznek érettségivel, és valószínűleg ott se fogsz tudni nagyon fejlődni.

Ha szeretnél programozó lenni, akkor valamelyik egyetem idevágó kurzusát érdemes elvégezni. Meg fogsz lepődni, mennyi minden van a programozáson kívül.

Ezeket az egyéves papíros képzéseket nagyon nem ajánlom, ismerősöm csinálta, semmire nem jók, nem elegek.

jan. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Legalább legyen befejezetlen az az egyetem, akkor már szóbaállnak veled, mert tudják hogy a matekon buknak el sokan,a programozós részre meg úgyis van beugró teszt (amin sok diplomás is elhasal egyébként). De ha nincs semmi akkor nem igazán.
jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

"Első sorban legalább valami olyan állást találni amin szakmai tapasztalatot szerezhetek, és multat."

Azt nem fogod vagy csak max nagyon nehezen megtanulni, amit az egyetemen oktatnak és amely tudás kell, hogy senior vagy afölé eljuss, és ezért sem szoktak nagyon papír nélkül foglalkoztatni valakit.


Mert igaz, a netről is megtanulhatod a dolgokat, de nem tudod, hogy mi, milyen mélyen, hogyan stb., és ez elég fontos.

jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Rengetegen végeznek informatikus szakon az egyetemeken, még a diplomások között is nagy a verseny 1-1 junior poziért 2023 óta. Python pedig főleg az a nyelv ami önmagában elég értéktelen, valami domain-specifikus tudást szoktak várni mellé amivel egy adott területre tudsz orientálódni pl: data science, data engineering, kiberbiztonság, hálózat automatizáció, DevOps stb... Szóval röviden: szinte esélytelen
jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha nagyon dolgozni akarsz, akkor iratkozz be egy kutyaütő "egyetemre" levelezőn (pl Gábor Dénes), és mellette keress munkát. A Pythonnal pont nagyon nehéz más jellegű tudás nélkül munkát találni, front-end fejlesztőként jobb esélyed lenne.
jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt mond meg nekem, hogy miért pont téged vegyenek fel amikor jelentkezik egy csomó diplomával rendelkező junior aki már összeszedett 1-2 év szakmai tapasztalatot vagy miért ne egy gyakornokot vegyenek fel aki mondjuk ugyanazt tudja mint te és sokkal olcsóbb is lenne. Szerintem számodra 3 út van:

1.Az egyik az hogy valami nagyon jó protekciód van és betolnak valahová.

2.Releváns projektjeid vannak, amiket fel lehet tüntetni szakmai tapasztalatnak+perfekt angol, persze a HR-sek sokszor ezeket is telibeszarják.

3.Tapasztalatot kamuzol az önéletrajzban(persze olyat amivel nem tudsz lebukni).

jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Kevés a kifejezetten csak python programozást igénylő munka, így kevés esélyét látom.


Minden programozási nyelv egy eszköz, de a pythonra ez kifejezetten igaz. Tipikusan más területen nagy tudású emberek használják. Nem nagyon vannak csak python tudást igénylő munkák.


Van kevés, de ha az a cél, hogy munkát találj és elindítsd a karriered, akkor nem ilyen pozikat keresék. Főleg nem nem.


Tanulj Javát vagy C#-ot. Ezekből van rengeteg lehetőség junior szinten is.

jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Eleve, Python ide vagy oda, a diploma nélküli juniorok most igencsak szopóágon vannak. Most ilyen a gazdasági helyzet: kevesebb a pozíció, így nem nagyon kellenek a juniorok.
jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek hogy segítettek ebben. Akkor fixen megyek majd egyetemre.
jan. 26. 09:11
 10/12 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne, amiben nem vagyok biztos. Egyetemen ha programozó/szoftverfejlesztő irányba akarok továbbtanulni, akkor az egyetemen milyen tantárgyak vannak? Azt eddig tudom, hogy van szakmai, és matek, és elvileg van egy amit én választhatok ki. Ez pontosan hogyan működik? Van olyan oldal ami ezt pontosan elmagyarázza?
jan. 26. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!