Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Időalapúnet nélkül működő...

Időalapúnet nélkül működő kétlépcsős azonosítás kétlépcsős azonosítás net nélkül hogyan tud működni?

Figyelt kérdés

Az időalapú kétlépcsős azonosítás (a mobil alkalmazásban pl. 30 másodpercenként változik a kód) miképpen tud net nélkül működni?

Az elv érdekelne, hogy ez az együttfutás miképpen valósítható meg, pár soros leírást olvastam róla, "saját belső időzítője alapján" történik a kódgenerálás", "az időbélyeget is hozzáadják", stb, ez a pár szó nem igazán világítja meg a működést...

Miképpen működik és hogyan, leírható pár mondatban, nagy vonalakban vázolva?



jan. 28. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezek úgy működnek, hogy felhasználják a kód generálásához azt az időpontot, amikor te hozzáadtad az accountodat egy azthenticator alkalmazáshoz. Azaz pontosabban azóta eltelt időt, de ez nem annyira lényeges részlet. Mivel az alkalmazás és a szerver is ugyan azt az időt használja a kódod generálásához, így az ugyan az lesz. Na és ez hogyan működik offline?


Mikor hozzáadod valamelyik accountod egy ilyen alkalamazáshoz, akkor a te alkalmazásod és a szerver ahol az accountod van megjegyzi a pontos időt, mikor ez a hozzáadás történt.


Innentől kezdve pedig teljesen mindegy, hogy offline van-e az authenticator, mert az is és a szerver is tudni fogja, hogy milyen időpontot használjon fel a kódod generálásához.

jan. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha a telefon órája nagyon elállítódik akkor lehet probléma?
jan. 28. 11:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, nem fog a kód működni egy eltérésen túl. Ezért van az autentikátor alkalmazásokban egy óraszinkronizációs opció, hogy korrigálja a csúszást.
jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
GPS alapon lehet időt frissíteni internet nélkül is, azaz az idő mindig szinkronban tud maradni.
jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"GPS alapon lehet időt frissíteni internet nélkül is, azaz az idő mindig szinkronban tud maradni."

Erről sose olvastam, maximum az időzónát tudhatja beállítani, de lehet rosszak az ismereteim.

Én csak azt a módszert ismerem, hogy - neten keresztül - pl. a NTP szervertől lekéri az időt.

jan. 28. 11:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

GPS igazából időalapon háromszögeli a helyzetedet. Feltételezed hogy X, Y és Z idői szinkronizálva vannak. Megkapod a timestampeket és megnézed hogy mekkora a különbség van az idők között. Ha nagyobb a különbség akkor távolabb van a műhold.

Pl telefon ezek alapján szinkronban tud maradni az idővel.

jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Pszeudorandom generátorral.
jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Pszeudorandom generátorral."

Azt tudom.

jan. 28. 14:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak az úgy nevezet Security Token-ek, lásd alábbi képen. Bizonyos értelemben hasonlóképpen is működhet a mobilos is. Ezekben nincs GPS vagy hasonló. Tehát megoldották már régen a net nélküli megodást.


Tehát van egy közös algoritmus, és egy előre beállított közös azonosító, amivel az idő előrehaladtával számolja az új kódot. Nekem van ilyen Security Token-ből több is több féle típus itthon.


[link]

jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!