Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Studio 2022. Higyan...

SzaboBarnabas kérdése:

Visual Studio 2022. Higyan lehet benne mysql adatbázis elérni?

Figyelt kérdés

Beállítások.

Amit eddig írtak a tutkrialokban ami mysql-hez kelhet már integráltam a Visual Studio 2022-be. gondolom én. De eredménytelen.

Mysql adatbázis egy xampp serveren fut.


Visual Studio 2022.

Próbálgatom az asp.net-et.

Eddig php, mysql, css, kicsi javascript alapokon készitettem weblapokat.


Az a gondom, hogy bármilyen tutorialt nézek, és próbálkozok, nem tudok elérni mysql adatbázist. Please Help!


OS windows 11 pro.

Ha valami info kell még kérdezzetek és válaszolok.



#MySQL #Visual Studio 2022
febr. 8. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

A Visual Studio csak egy IDE. A kérdés inkább az, hogy milyen nyelven fejlesztesz.


Mivel .NET-et emlegetsz, ezért ott az Oracle hivatalos megoldása a Connector/NET:

[link]

vagy létezik alternatíva:

[link]

febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Böngészőt megnyitod, localhost és megkeresed a phpmyadmin-t.
febr. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2/2 ha programbol akarom az adatbázist elérni adatfeldolgozáshoz, akkor hiába van phpmyadmin-om.


A probléma azzal van, hogy hiába teszem fel a Visual Studioba a projekthez nuget-et a mysqlhez szükséges eszközöket, valami vagy nem jól van beállítva, vagy valami hibás, vagy esetleg több minden van fent mint kéne, és össze akad. De nem tudok rájönni mi az. Odáig jutok, hogy a mysql varázslóba be tudom állitani a mysql server elérését, a felhasználó nevet, a jelszót. Ki is listázza az elérhető adatbázis neveket. Ki is tudom választani, hogy melyikből akarok adatokat használni, és itt vége. Kapcsolat tesztelése lefut, a kapcsolat sikeres. Tovább gomb, és itt elakad egy hiba üzenettel. Majd ki is fagy a Visual Studio és ujra indul.

febr. 9. 07:25
 4/10 anonim ***** válasza:

"a projekthez nuget-et a mysqlhez szükséges eszközöket,"

Pontosan melyik eszközt, milyen verziójút?


"és itt elakad egy hiba üzenettel"

Mi a pontos hibaüzenet?

febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Én még mindig nem tudom, hogy mit akarsz csinálni. Az adatbázist a programkódból kell tudni elérni, nem a fejlesztőkörnyezetből. Ha kézzel akarod mahinálni az adatbázist, akkor ott van a phpmyadmin.
febr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5/5

Visual studioban nem tudod közvetlenül elérni egyik adatbázist sem. Főleg nem a mysql-t.

C# vagy ha úgy, jobban tetszik C sharp-ban programozok.


Minden adatbázist előbb "készletezni" a visual studiohoz. Ha az látja, akkor tudod program kodból elérni.


Hiba üzenetet amint este haza érek és gép elé kerülök megírom ide.


Ennyivel jobb a Visual Studionál a natív php, mert abban benne van minden és mysqli utasításokkal simán bármit megcsinálsz a mysql adatbázissal. Csak ép asp.net-et fogok tanulni (gondolom ott,- mivel a tananyag része a mysql is - majd oktatják az adtabázis kezelést is.

De én szeretek előre tanulni. És ez most kifogott rajtam. De az is lehet csak benézek valamit. Mert mint említetem az adatbázis kapcsolati teszt sikeres, csak onnan a varázsló nem hajlandó tovább menni. Utánna maga a C# parancsok már nem okoznak gondot a kodoláskor.

febr. 9. 17:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, megnéztem egy tutorialt, de az én értelmezésemben ez csak egy felületet nyújt az adatbázis kézi manipulálásához. Ettől függetlenül lehet hasznos ez a fícsör, de az oldal alján a "Connect Database"-tól lefelé vannak példakódok hogyan lehet csatlakozni az adatbázishoz programkódból.


[link]

febr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A hioba uzenet a kovetkezo:


Object reference not set to an instance of an object.


Ertem mit jelent, de fogalmam sincs mire vonatkozik.

febr. 10. 10:06
 9/10 anonim válasza:
LooooL
febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
The message "object reference not set to an instance of an object" means that you are referring to an object the does not exist or was deleted or cleaned up. It's usually better to avoid a NullReferenceException than to handle it after it occurs. Hozd létre az objektumot mielőtt meghívod.
febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!