Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A php programozási nyelvet...

A php programozási nyelvet mire használják?

Figyelt kérdés
Érdemes megtanulni?

febr. 8. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem érdemes.
febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Leginkább backendre használják.
febr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Elsődlegesen webfejlesztésre.

Általánosságban lehet másra is. Úgy 15 éve egy kis webes cégnél dolgoztam, ahol előjött egy egyszerű szövegfeldolgozásos feladat. A cégnél - talán az egyik designer kivételével - mindenki ismerte a PHP-t, így ebben oldottam meg, hogy más is hozzá tudjon nyúlni szükség esetére. Akkoriban Perlt használtak ilyen célra, de azt alig ismertem - rajtam kívül meg senki más. Szóval kb. általános scriptnyelvnek is jó választás lehet (mostanában már Pythont használnék erre).

febr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Tegnap 22:07-es vagyok. Az "érdemes-e" részre nem írtam választ, csak a címbelire.

Attól függ.

Webfejlesztésre (szerver oldalra) rendben van. De van több más irány is, amit szerintem érdemesebb:

Python: Ott a Django meg a Flask, és ez a legkönnyebben tanulható nyelv, ráadásul nagyon sok helyen hasznos, nem csak weben.

Javascript: Node.js (express frameworkkel) ugyanerre használható, és frontenden is hasznos a JS tudás. (Egy kis Typescriptet még talán érdemes mellé tanulni.) Angularral vagy Reacttel/Vue-val elég jó full stackre - már ha webfejlesztés a cél. Ha van Node-os futtatókörnyezet, technikai értelemben alkalmas egyéb scriptelésre, de van jobb. Weben túl korlátozottan használható.

Java: Elég széles körben használt nyelv, és pl. Springgel nagy rendszereket is össze lehet benne hozni. Kisebb weblapokhoz nem használnám, de nagyokhoz van értelme. Weben túl is van értelme.

Persze a PHP-nek is van létjogosultsága, a Facebooknál - mint nyelvet, de eléggé átírva - még mindig használják, és több híres project készült ebben (Wordpress talán a legismertebb). Kisebb oldalakhoz még mindig elég jó. Ha webes fejlesztéssel akarnék foglalkozni, és mondjuk a JS meg a Python már megy, vetnék erre is egy pillantást.

febr. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Weboldalak fejlesztésére használják. A Facebookot pl. abban csinálták.
febr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%

Főleg webfejlesztésnél használják, viszont mára az új fejlesztések más alapnyelvet használnak.


Ha webfejlesztéssel akarsz foglalkozni akkor biztosan modernebb nyelvet és keretrendszert választanék

febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%
Taknyolasra. :D
febr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
A PHP egy modern programozási nyelv, ami kiválóan alkalmas weboldalak, webalkalmazások backendjének fejlesztésére.
febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Webalkalmazások fejlesztésére alkalmas.


Érdemes e? Talán... el lehet vele lenni, a céljaidtól függ. Mindenesetre aki komoly karriert szeretne futni, annak nem javaslom.


Én is dolgoztam vele 10 éven át, de ma már nincs az az isten aki rá kényszeríthetne.


A problémáim ami miatt végül szakítottam a PHP-val:


-Nincs kellően standardizálva,

-Composer által betöltött könyvtárak sokasága,

-Abban felesleges fájlok tízezrei,

-Névterek amiről a jóisten sem tudja eldönteni mi a szerepe,

-Túlbonyolított kódrészletek,

-Az adott kódnak nincs egyértelmű felelősségi köre, mindent tudni akar az egyszerűsítés nevében, majd az Ügyfél azonnal kér egy olyan dolgot, amivel borítja az egészet, mert a delikvens nem tud bele nyúlni.


Oké, nem kell feltalálni a kereket X.re is, de sok fejlesztő azt nem érti meg hogy éppen a túl egyszerűsítéssel bonyolítja túl az egészet, vagy azzal hogy minél erőltetettebben Java-hoz hasonlító kódot akar írni, mert az most trendi. Na persze mindezt olyan "hiper menőn" nevezik el, ilyen-olyan provider meg factory, aztán a jó isten se tud bele nyúlni, ha éppen szükséges :D


konkrét példa:


Miért jobb az alábbi kód egy egyszerű echo "Working"; helyett?


Use XyCompany\Http\Response;

...

$response = new Response();

$response->setMode(\XyCompany\Config\System::RESPONSE_MODE_TEXT_HTML);

$response->renderString("Working");


Na ez kicsit hosszú lett, de talán így érthető miért nem javaslom.

ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
UI: "-Névterek amiről a jóisten sem tudja eldönteni mi a szerepe" -> Nem magukkal a névterekkel van gondom, hanem azzal ahogy elnevezik őket.
ápr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!