Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus vagy mérnökinformatikus foglalkozik inkább szoftverfejlesztéssel, játékkészítéssel?

Figyelt kérdés
nagyon eltérő a két terület egymástól?

febr. 16. 19:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
35%

#18

"Sajnos voltak páran olyan kretén gyökerek innen, hogy elkezdték zaklatni, aminek okán törölte a linkedin profilját és a facebook-ot is hiddenre tette."

Mondjuk azt értelmes ember nem is osztja meg senkivel innen.


"Amúgy: minek hazudozol itt össze-vissza?"

Én semmiben nem hazudtam, ha megnézed, akkor kb. épphogy tud ott dolgozni.

Azért mondtam mert azt gondoltam, hogy reálisabb pályája van, nem pedig ilyen szélsőséges.

Reálisan az ember ide-odaköltözget, ha egyetem után nyugaton keres munkát és nem egy városban marad. Kb. ennek köszönhető, hogy felvehették.

2015-ben ment ki és 2021-ben kezdett. Ahhoz, hogy amerikai állampolgárságot szerezz van egy halom feltétel, pl. hogy 5 évig egy helyben maradj.


#20

"Ez az egy mondatod telibe cáfolja azt az állításodat, hogy az általad istenített szak magas színvonalú lenne."

Ez megint érvelési hiba. Legrosszabb esetben ez az én szegénységi bizonyítványom lenne és nem a szaké. De láthatóan nem vagy túl okos.


"Gyakorlatilag ma ez a #1 legfontosabb skill a mesterséges intelligencia korában."

Egyébként nem. Ez simán sok szempontból hülyeség és azt jelenti, hogy fogalmad sincs, hogy mit jelent ma az, hogy lehet mesterséges intelligenciát használni.

Szóval, MI szempontjából akkor kell neked erre vonatkozó magas matematikai ismeret, ha ez a kutatási területed, de ahhoz meg már MSc is fog kellene. BSc-vel ezt felejtsd is el.

A leggyakoribb eset az lesz, amikor már egy kész modellt kell nulláról megírnod, vagyis matekhoz nem sokat kell értened, csak értelmezned, hogy kódba hogy fordul le az adott képlet, vagy még inkább, még ezt se kell tenned, hanem simán integrálnod kell már egy meglévő app-ba.


Hogy példát mondják, amit remélem még sikerül felfognod. Te nem chatGPT-t fogsz fejleszteni, te a REST API hívásokat fogod megírni az app-odban, ami hivogatja a chatGPT-t.


Másrészt meg, nem a valszám az, ami nekik kell amúgy sem. A valszám, ahogy írtam fentebb pl. gazdinfósoknak kell, vagy pl. data scientist-eknek. Viszont a data scientist pl. pont az a terület, ahol hatalmas nagy automatizációra készülnek az MI miatt és sok ember bukja majd a munkáját, mert a valszám-ot az MI majd helyettesíti.



Nagyon el vagy tévedve és láthatóan nagyon kevés ismereted van még mesterséges intelligencia témakörben is. Te végeztél egyáltalán egyetemet? Vagy most vagy hallgató, mert az sok mindent megmagyarázna?

Mondok egy másik egyszerű példát akkor BME-s képzésről. Én választható tárgyak közül felvettem a képfeldolgozást és akármennyire az első 4 előadás nagyon durva analízis volt azzal kapcsolatban hogy hogy működik, amikor nekünk kellett leülni programozni, akkor ezeket a már leprogramozott, kész analízisből vett képleteket használtuk és gyakorlatilag nulla matematikai ismerettel is bárki be tudta volna hivatkozni az adott függvényt.


Nem lesz a bolygón mindenki AI Engineer, főleg nem BSc diplomával. Én is dolgozom AI-val, de sosem kellett matekot használnom hozzá.

febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
35%

21. Nem tudom, hogyan tudsz ennyi hülyeséget összehordani, de hadd adjak annyi emberbaráti jótanácsot, hogy AI témakörben ne nagyon reklámozd magad, mert vérciki, amiket összehordasz.


Én veled ellentétben data scientist vagyok, és mesterséges intelligenciát fejlesztek. Folyamatosan használom a matematikai-statisztikai ismeretek nagy részét, új modelleket fejlesztek stb. A hozzászólásod arról árulkodik, hogy ha valaki alacsonyan képzett szakember, az még azt se látja át, hogy mit kellene tudnia.

febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
17%

#22

Ja, olyan ostoba vagyok, hogy olyan oldalak is, mint pl. a Forbes is velem ért egyet: "If a CEO can simply say to a computer, “what do I need to do to improve customer satisfaction?” or “how can I make more sales?” do they need to worry about hiring, training, and maintaining an expensive analytics team to answer those questions?

Well, fortunately, the answer probably, is yes."

[link]


Kínos, amikor a valóság is pont annak ellenkezőjét állítja, amit képzelegsz.


"A hozzászólásod arról árulkodik, hogy ha valaki alacsonyan képzett szakember, az még azt se látja át, hogy mit kellene tudnia."

Jah, pl. te.

Azt állítod, hogy nem tudom, hogy mit kell tudnom, amikor elég egyértelműen elmondtam, hogy nem kell használnom matematikai ismereteket még úgy se, hogy dolgozunk AI-val.

Te nem csak szakmailag vagy képzetlen, de a középiskolás szövegértést se ütöd meg.

febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!