Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Jól érzem, hogy nem érdemes...

Jól érzem, hogy nem érdemes most a programozásnak nekikezdeni kezdőként?

Figyelt kérdés
Korábban egyetem alatt (villamosmérnöki) tanultam C++ és java-t. Akkor is érdekelt már a téma, de akkor más irányba tendáltam. Mostanában viszont egyre többször merül fel bennem a gondolat, de az álláspiacot elnézve nem éppen ideális a helyzet. :D
febr. 19. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem érdemesebb, mint valaha.
febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Érdemes, de le kell tudnod tenni valamit az asztalra, például hobbi projekteket, egyetemi szakdolgozatot (ha programozás volt).
febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem érdemes, hiring freeze van mindenhol, és ez jó darabig így is lesz még.
febr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Ilyen mentalitással sosem volt érdemes nekikezdeni
febr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem érdemes. Most is bezárt egy másik bootcamp, asszem a CodeBerry, a többi fogja követni őket, nincs szükség többet a juniorokra az AI miatt erre a cégek is rájöttek. 2-3 év és már a mediorokra sem lesz szükség egyáltalán.
febr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De ha most nem kezdesz bele és egy év múlva már jobb a helyzet, akkor nem ideális lenne inkább odáig egy csomó tudást magadba szívni és telipakolni githubot projektekkel?


Egyébként annyira nem tragikus a helyzet, ha más területekhez hasonlítod az IT-t, csak magához a régi IT-s szituációhoz nézve rossz ami most van. Ezzel arra célzok, hogy ha ki tudsz emelkedni valamivel, akkor most is tudsz munkát találni.


Nyílván villamosmérnökként fájdalmasabb a történet, mert infós egyetemen lehet közel 1 év tapasztalatot szerezni (Budapesten) könnyen. Viszont tudsz open source projekteknek contributeolni és csinálni legalább egy olyan projektet githubodra ami másoknak is hasznos lehet, nem csak egy lélektelen projekt a CV-d mellé. Most itt nem kell egy több ezer csillagos repora gondolni, de ha pár tucat csillagod van és pár issue amiket megtudsz oldani, az már nagyon jól tud kinézni.



Természetesen nekem könnyű már nem juniorként beszélni, de pont ezért látom így idősebben az ismerőseim révén, hogy lehet sokkal többet kell szenvedni a bejutásért az IT-ban, de más területeken is ugyan ez a helyzet. Csak a nagy különbség, hogy itt 1M nettó senior szintet elérve egy teljesen normális fizu most 2024-ben és zseninek se kell lenned hozzá, más területeken 6 év után milyen fizetésre lehet számítani?


Most nem lenézek más szakmákat, csak azt mondom, hogy ha érdekel valakit az IT akkor ez a legjobb választás, nem nagyon tud más szakmát találni az ember ahol bárhol a világon ilyen nagy fizuk vannak, elég egy bsc és ilyen kényelmes körülmények között lehet dolgozni.

febr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként én is hasonlóan gondoltam a dolgot. Elvégre kell még idő mire oda jutnék, hogy megpályázzak egy állást.
febr. 21. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!