Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes ilyen helyzetben...

Érdemes ilyen helyzetben nekikezdeni a Java tanulásának?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Jelenleg első évem végzem a BME fizikus mesterképzésén alkalmazott fizika szakirányon.

A legjobban Matlabban tudok programozni, középsuliban Pascalt tanultunk, ami nem túl gyakori már de a gondolkodásmód elsajátítására jó lett volna, csak akkoriban még nem tudtam, hogy majd később ez sokkal jobban fog érdekelni és sok hasznát venném a programozásnak.

Egyetemen Bsc-n volt egy féléves C kurzus, de csak nagyon alapvető dolgokat csináltunk, fájlba írás és rövid algoritmusok. Volt még egy féléves numerikus módszerek kurzus ahol szintén C-ben kellett nagyobb feladatokat elvégezni (pl. Gauss elimináció, bolygómozgás, Runge-Kutta módszerek), itt már előjöttek a pointerek, memóriakezelés stb. és ez már annyira követelte a tudást amit az előző kurzus koránt sem adott meg, hogy sokszor segítséget kellet kérjek évfolyamtársaktól, de azért sikerült már 400-500 soros programokat írni és sok függvényt írni benne majd meghivogatni őket. Ennyi ismerkedésem volt a C-vel, később és azóta ha szimulációk vagy egy kis műszervezérlés kellet azt Matlabban csináltam.

Láttam sok állásajánlatot ahol fizikusokat is keresnek és szoftverfejlesztés, okosautók alkatrészeinek fejlesztése, tesztelése stb feladatkörök vannak és gondolkodtam, hogy mindeképp hasznos lenne még valamilyen nyelvbe beletanulnom jobban, hogy ha a jövőben ilyen feladat elé kerülök akkor legalább legyen egy kis tudásom és könyebben fejlődjek tovább és a java-ra gondoltam elsőre. Olvasgattam a programozásról, van aki azt írta hogy lehet kezdeni javaval is, van aki meg azt, hogy először C, majd C++ és utána java, mert jobban megértem a logikát benne, meg mindent és később a java könyeb lessz így és nem fogok elakadni benne ha C és C++ beli dolgokat már tudok, ez viszont nagyon sok időnek tűnik, hogy egyszer C, C++ és csak utána java. Mi a véleményetek, mit javasoltok? Főként az válaszoljon akinek van tapasztalata a témában, programozásban, esetleg maga is programozó. Köszönöm.



2017. ápr. 30. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A java inkább desktop illetve szerver és webalkamazásokhoz jó. De természetesen megéri ezt tanulni, én nagyon szeretem a java nyelvet, de ilyen "komolyabb" dolgokat, - bár mondja valaki azt, hogy egy banki alkalmazás nem komoly - pl navigációs rendszerek és stb, általában nem javaban írják. Ha te ilyesmiben gondolkodsz akkor inkább a C és C++ nyelvekkel kellene megismerkedned, illetve említetted a Matlabot, amiben már van tapasztalatod, azt is vihetnéd tovább.
2017. ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én inkább a C nyelvben való elmélyülést javasolnám neked.
2017. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tanulni mindig érdemes. De ha a hardverközeli feladatok érdekelnek, foglalkozz inkább C++-sszal.
2017. ápr. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fizika mellé egyértelműen c/c++.
2017. ápr. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!