Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet belőlem programozó?

Lehet belőlem programozó?

Figyelt kérdés
Jelenleg 5 éves gimnázium második évében vagyok. Elég jó iskola (országos szinten stabilan top 20 jopar eve) és osztályszinthez képest jól megy a dolog és szeretem is, de láttam ilyen mock interviewokat és ha ezeken múlna nekem soha sem lenne munkám de nyilván még van hátra 3 év meg még az egyetem de valahogy labilisnek érzem az egészet. Szerintetek lesz még esélyem valamit elérni?
márc. 10. 23:09
1 2
 1/13 Youi válasza:
74%
simán csak foglalkoz vele, szeresd csinálni és egyszer te is azok a ember közt leszel
márc. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen mindegy milyen világhírű gimnáziumba jársz az akkor is csak egy mezei gimnázium marad, ahol a töredékét nem oktatják le annak amit egy (normális) szakirányú egyetemi képzés során tanulni fogsz. Jelenleg teljesen felesleges bármilyen mock interjút nézned, koncentrálj arra hogy a távolabbi jövődet megalapozod amit leginkább azzal tudsz elérni az adott pillanatban, hogy az angol tudásodat felsofokúra húzod, a matekot komolyan veszed mellette pedig gyakorlod a programozást. Nagyjából ez a legtöbb amit tehetsz annak érdekében, hogy az egyetemi képzést normális alapokkal tudd elkezdeni és az egyetemi éveid ne a csúszkálásról és a felzárkózásról szóljon, hanem mellette otthon is tudd gyakorolni és diákmunkát / szakmai gyakornokságot vállalni, hogy később se legyen bajod junior pozi betöltésével.
márc. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
16 éven aluliak még ezt az oldalt sem használhatják, nem hogy programozók nem lehetnek.
márc. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem #2 miért nincs 100%-on.


A gimi fő célja NEM a programozás magas szintű oktatása, az csak egy mellékes tantárgy ahol adnak egy jó alapot az EGYETEMHEZ. Ez azért lényeges, mert még maga az egyetem sem ad olyan tudást amit a munkaerőpiac értékel (azt a diákmunka + rengeteg otthoni gyakorlás adja), tehát a gimiben amit kapsz tudás, az csak ilyen bevezető jellegű.

márc. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4, egyrészt én sem értem #2 miért nincs 100%-on, köszönöm az ő válaszát is

másrészt jól értelmezem, hogy a gimnáziumi tanulmányok kb. arra jók, hogy felvegyenek egyetemre és az álláskereséshez majdnem hogy semmi köze annak, hogy itt mi történik?

+ hogy egyetemen sem csak a tanulmányok, hanem a diák/gyakornoki munkák lesznek azok amik ténylegesen be tudják folyásolni, hogy hol kötök ki?

márc. 11. 12:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Sztem az első mondata miatt nincs 100-on, bár megjegyzem, én nem pontoztam senkit, őt sem.
márc. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Álláskereséshez az egyetemnek egy jó részének sincs semmi köze.

Elvégre fontos, hogy jó kommunikációs készséggel rendelkezz, legyél érdeklődő és legyenek hobbijaid.

Nem a nerd-t fogják felvenni a nyitott személyiséggel szemben.

Azt felejtik el sokan, hogy bizony ott is emberekkel kell majd együtt dolgozni.

Fontos ezek mellett a tudás is, de leginkább, hogy mennyire tudsz tanulni és azt nagyon jól megtanítják a gimiben.

Az egyetemnél már valamilyen szinten alapozás megy, de még ott sem fogsz feltétlen olyan tudást kapni, amivel elhelyezkedsz.

Azt csak kizárólag munkahelyen.

márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

Plusz dolog:

Nem akarlak elkereseriteni de nagyon telített a piac, battle royal szerűen működnek a cégek jelenleg. Nagy leépítések zajlanak.

Még egy kkv esetén is többkörös hosszú interjúk.

Szóval a legjobbak kerülnek be gyakornoknak is.

De viszont aki akar és megtesz mindent, kiépíti a jó kapcsolatokat(mert ez is kb. annyira fontos) annak nem kell félnie.

Csak legyen motivációd és élvezd, amit csinálsz.

Most egész jól szűri azokat a szakma, akik elvannak csak maguknak és csak a pénz érdekli őket.

márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Most egy kicsit tényleg gondolkodj el egy ezen: ha másodéves gimisként be tudnál húzni egy junior állást, akkor mi értelme lenne a szakirányú képzésnek?
márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 értem amit mondasz, csak inkább az ijesztett meg, hogy amiket ők csináltak, azok csak logikai szinten voltak feljebb azoknál amiket én szoktam és ezért ijedtem meg mert a problémamegoldásomat éreztem béka segge alatt, de teljes mértékben igazad van
márc. 12. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!