Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bazz! Ilyen létezik?

Bazz! Ilyen létezik?

Figyelt kérdés
Szórakozok ezzel a chatgptvel már vagy egy éve. Ez idő alatt létrehoztam két, egyszerű kis scriptnyelvet. Az egyik nyelv szabályrendszerét, ami lényegében a nyelv definíciója, szintaxisa, beírtam a chagptnek és kértem, hogy írjon nekem azon a nyelven hol ilyen, hol olyan programokat. Ezt az MI, a más programnyelveknél is előforduló hibáival terhelten, de meg is tette. Később, hónapok múlva egy másik kezdetleges nyelv szabályait másoltam be neki. Utána arra kértem, hogy különböző programocskákat írjon nekem ezen az új nyelven és itt ért a meglepetés. A chatgpt sokszor keverék nyelven írta a kért programokat, ami azt jelenti, hogy a hónapokkal korábban vele ismertetett nyelv kulcsszavait és nyelvi sajátosságait használta az újabb, a második nyelven írt programjaiban. Na, ez hogy volt lehetséges? Van erre józan magyarázat?

márc. 12. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, de a ChatGPT is használattal fejlődik, ráadásul valószínű, hogy ugyanazzal a fiókkal is használtad.
márc. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden amit megadsz a chatgpt-nek az felhasználható annak a tanítására, nyílván nem csak ingyen használhatod, mert ők annyira jó fejek lennének.
márc. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem, hogy mit akartok mondani, nekem is ez jutott eszembe, de a chatgpt ellenőrzött módon tanul. Mondjuk érkezik egy ilyen, hogy XIX. Napóleon született krisztus előtt hétezerben, ami nyilván egy hülyeség. Szóval, előzetesen validálni kell azokat az adatokat, amiket megtanul. Ilyen itt nem történt. Ha viszont feltételezzük, hogy minden bemenetet feldolgoz, megtanul, válogatás, vagy bármiféle kontroll nélkül, akkor már rég használhatatlanná vált volna.
márc. 12. 17:59
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Észrevehetően butább válaszokat ad most a ChatGPT, mint a kezdetek kezdetén, és ez pont azért van, mert ellenőrizetlen módon tanul.
márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy kompetens személyt, aki azt mondta, hogy az ellenőrizetlen tanulást mint okot, teljesen ki lehet zárni.
márc. 12. 19:56
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyesnek írom, hogy a következő történt: mintha lenne egy kódgenerátorod és arra utasítanád, hogy írjon meg valamit c-ben, az meg a c kódjába belekeverne mondjuk vagy lua kódot is.
márc. 12. 19:59
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

"Na, ez hogy volt lehetséges? Van erre józan magyarázat?"


Tisztában vagy a ChatGPT (illetve az általános nyelvi modellek) működési és tanulási elvével?


Ha igen, akkor mi olyan meglepő számodra?


Ha nem, akkor minek kérdezel baromságot azelőtt mielőtt tájékozódnál?

márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Oszdd meg a linket a chatekhez, ez így konkrétumok nélkül teljesen érdektelen.
márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az általad leírt jelenség valószínűleg a ChatGPT tanulási és generálási folyamatának egyik mellékhatása. A ChatGPT rendszer egy nagy neurális hálózat, amely tanul a bemeneti adatokból, és azok alapján próbálja meg előállítani a kimeneti válaszokat. Amikor neki adtál egy újabb nyelvet a második script létrehozásához, a rendszer igyekszik az előző tudását és a mostani adatokat összeegyeztetni.


Ez a jelenség a neurális hálózatok "transfer learning" vagy átviteli tanulás nevű tulajdonságával kapcsolatos. A ChatGPT korábban tanult nyelvek struktúráját, kulcsszavait és szintaxisát hordozza a továbbiakban, így az új nyelvgenerálás során ezek a régebbi elemek is megjelenhetnek. A rendszer igyekszik kombinálni az összes ismeretét, és ezért néha olyan elemek is bekerülnek a válaszokba, amelyek korábban már látott nyelvekhez kapcsolódnak.


Ez nem hiba, hanem a neurális hálózatok működéséből fakadó jelenség. A GPT-3 és más hasonló modellek nem mindig képesek tökéletesen elkülöníteni az egyes nyelvek struktúráját, és ezért előfordulhat ilyen keveredés. Az ilyen típusú modellek esetében fontos megérteni, hogy nem tudnak pontosan kijelenteni, hogy a kért nyelv szerinti programot írták volna meg, hanem inkább próbálják kombinálni a meglévő tudásukat az új adatokkal.

márc. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez pont olyan, hogy te is ha sokáig egy nyelven programozol és utána át kell állnod másikra, akkor eleinte keverni fogod.
márc. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!