Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bazz! Ilyen létezik?

Bazz! Ilyen létezik?

Figyelt kérdés
Szórakozok ezzel a chatgptvel már vagy egy éve. Ez idő alatt létrehoztam két, egyszerű kis scriptnyelvet. Az egyik nyelv szabályrendszerét, ami lényegében a nyelv definíciója, szintaxisa, beírtam a chagptnek és kértem, hogy írjon nekem azon a nyelven hol ilyen, hol olyan programokat. Ezt az MI, a más programnyelveknél is előforduló hibáival terhelten, de meg is tette. Később, hónapok múlva egy másik kezdetleges nyelv szabályait másoltam be neki. Utána arra kértem, hogy különböző programocskákat írjon nekem ezen az új nyelven és itt ért a meglepetés. A chatgpt sokszor keverék nyelven írta a kért programokat, ami azt jelenti, hogy a hónapokkal korábban vele ismertetett nyelv kulcsszavait és nyelvi sajátosságait használta az újabb, a második nyelven írt programjaiban. Na, ez hogy volt lehetséges? Van erre józan magyarázat?

márc. 12. 17:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Heteske, a kérdezés a tájékozódás egyik formája.
márc. 14. 15:27
 12/15 A kérdező kommentje:

Kilences, a transfer learning egy létező jelenség, a fogalom is azt jelenti, amit leírtál vele kapcsolatban, de erre az esetre nem vonatkozik. Soha nem tapasztaltam az elmúlt egy év alatt, hogy a kért C nyelvű kódban más nyelv elemei keveredtek volna.

Az viszont igazolt tény, hogy a chatgpt felvette a tudásbázisába egy nyelv kulcsszavait, egyéb jellemzőit. A kérdéssel kapcsolatban arra jutottam, hogy talán a nagy átfogó tudásbázison kívül, userenként is létrehoz egy "temporary" ismerethalmazt a userrel folytatott kommunikáció alapján és ezt hasznosítja.

márc. 14. 15:37
 13/15 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon okos ez a csetdzsípíti, én is nyelvfejlesztésre használom.

[link]

lassan publikálásra érik. 37@N0L++ lesz a neve.

márc. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13:


Ez óriási! 😂


Utólagos engedelmeddel ezt a képet lementem az utókornak és a jövőbeli kérdéseknek.

Úgyhogy most itt hivatalosan is szeretnék engedélyt kérni tőled szabad felhasználásra! 😁

márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Oszd már meg a logokat, öreg. Mire vársz?
márc. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!