Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért fut le csak egyszer? (P...

Miért fut le csak egyszer? (Python)

Figyelt kérdés

Tehát próbálok írni egy programot, ami segítene számomra azzal, hogy billentyűkombinációkkal tudnám változtatni a gépem hangerejét. (Nincs hangerőgomb a billentyűzetemen). Viszon, megadtam, hogy:


def volup():

volume.SetMasterVolumeLevel((current + 3.0), None)

pass


def voldown():

volume.SetMasterVolumeLevel((current - 3.0), None)

pass


és aztán csináltam TKinterrel egy ablakot, amibe raktam pár gombot. Nade, amikor megnyomom a hangerő fel gombot, akkot csak egyszer fut le a program, tehát egyszeri alkalom után akár hányszor megnyomom a hangerő fel gombot, nem csinál többet semmit, csak ha használom a hangerő le gombot és utána megint csak egyszer tudom felvinni a hangot. Pont ugyan ez a probléma a hangerő le gombbal.


Még egy másik kérdés, hogy hogyan tudnák billentyűparancsokat hozzáadni a gombokhoz?



márc. 13. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Csináltál ilyesmit a végére?


[link]


app.mainloop vagy hasonló van a végén a kódnak?

márc. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
A current változót frissíted? Mert ha nem annak pont ez az eredménye amit te mondasz. Mivel program induláskor megjegyzett hangerőt tudod növelni és csökkenteni egyszer. Nem pedig az aktuálisat
márc. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

def volup():

____volume.SetMasterVolumeLevel((volume.GetMasterVolumeLevel() + 3.0), None)


def voldown():

____volume.SetMasterVolumeLevel((volume.GetMasterVolumeLevel() - 3.0), None)

márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A current a program indításakor felvesz egy értéket és mivel nem írod felül soha többé, ezért fixen egy adott értéket tart. A #2-esnél a megoldás, gratulálok!
márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!