Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Felhasználhatók ingyenes...

Felhasználhatók ingyenes modelleket a játékomban?

Figyelt kérdés
Elkezdtem unity-ben fejleszteni játékot még csak tanuló fázisban vagyok de arra a pontra jutottam hogy a modellek Nos nem nagyon szeretnék azzal szórakozni de ha más nem marad akkor kénytelen leszek abba is bele tanulni. Szóval én ha később ezt a játékot piacra dobom vagy bármi akkor én használhatók ingyenes modelleket a játékomban? Vagy mindenképp meg kell vásárolnom egy modellt a licenc érdekében?

ápr. 5. 06:56
 1/8 kürtőskalácska ***** válasza:
Vannak okán oldalak ahol ingyenesen lehet használni modelleket
ápr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kürtőskalácska ***** válasza:
De olyan is van hogy havonta kifizetetsz X összeget és akkor egy csomó modelet használhatsz
ápr. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kürtőskalácska ***** válasza:
27%
Majd szólj ha kész a játék:D
ápr. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Feltétlenül de ez kis időbetelni fog fog
ápr. 5. 07:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval én ha később ezt a játékot piacra dobom vagy bármi akkor én használhatók ingyenes modelleket a játékomban?"

Abból a két alapelvből kell kiindulni, hogy

- nincs ingyenebéd (ami van, az meg jó okkal - vagy mert lekalózkodott, vagy mert nem a legmagasabb minőségű - ingyenes)

- a szerzői jogi szabályok értelmében minden produktumot véd a szerzői jog


Éppen ezért:

- mielőtt letöltesz valamit olvasd el az adott licence-feltételeket

Például a Turbosquid Unity-hez készült modelljeinél:

[link]

itt:

[link]

- ajánlatos feltüntetni a játék impresszumában/felhasználói dokumentációjában minden külső, nem magad által készített tartalom forrását

- ha nagyon jó fej akarsz lenne, még meg is köszönheted a készítőnek a fáradozását

ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Telepakolhatod free assetekkel, de akkor úgy is árazd be. Steamen ezek a tipikus 1 €-s játékok. Illetve fel kell tüntetni ha egy adott játék klónja. Más játékból kiexportált modelleket ne is használj!

(Én 4 éve fejlesztek windowsra és xboxra, benne vagyok a témában)

ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Licenc függő, hogy felhasználható e.


Sok ingyenesen felhasználható modell van pl az asset store-ban, de más oldalakon is. Van ahol a készítőt fel kell tüntetni, vagy a forrást stb.

Animációknál, grafikáknál is figyelj ugyanerre!


Én pl ezért nem használtam bizonyos animációkat az egyik prototípusomban.

ápr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy lada 2107-esnek a modellezésén ügyködök épp, nem lesz annyira részletes de ott tartok már hogy a lengőkarok, kerekek felni és a karosszéria alja. Steamen meg nem úgy van hogy nem én árazom be hanem a steam? Egy két ingyenes modellt nézegettem jobban bele ástam magam a témába ott olvastam hogy szabadon felhasználhatom módosíthatom, akár haszon szerzés céljából de a készítőt meg kell jelölnöm mindenképp amit mondasz te is. De ott tartok hogy kerekek fordulnak vele együtt aminek kell fordulnia fordul. Nyílván scriptet az asset storból szedtem le de ott meg nem tetszett hogy az autónak a fordulatszáma fixen marad ha elengedem a gázt. 2 napig szenvedtem amíg megoldottam a motorfék szimulálását. Ha fel engedem a gázt akkor a fék azaz (S) kap egy fix értéket amivel elkezdi fékezni a kerekeket ha lenyomod az S-t akkor az az érték 100-200 amire akarod be áll. Még csak tanuló fázisban vagyok nagyon ez nem végleges fázis. Az autóval való interakciót is ki kell dolgoznom. Olaj töltés, olaj hiány, alkatrészek elhasználódása ha egy alkatrésznek alacsony a kondíciója akkor az befolyásolja az autó teljesítményét. Ezeket sajnos nem találom meg az interneten. De igyekszem minnél tisztábban becsületesen létre hozni valamit amire lehet mondani hogy igen ezt én csináltam.
ápr. 22. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!