Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő java tanulóknak melyik...

Kezdő java tanulóknak melyik ide a jobb intellij vagy eclipse?

Figyelt kérdés
ápr. 9. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Bármelyik. Nem ez dönti el, ki mennyire lesz jobb.

Bár az IntelliJ szerintem elterjedtebb céges környezetben és támogatotságban (ugye az Ultimate fizetős), de megugorható a dolog Eclipse-vel vagy VisualStudioCode-al is.

ápr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
VS Code.
ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

emacs :D


Szerintem a Java csillaga leáldozóban van. Sőt, az objektum orientáltság is már a múlt paradigmája: [link]


Ha AI, akkor python.

Ha backend, akkor go esetleg rust.

Ha low level, akkor rust.

ápr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
3-as: az Emacs amúgy tök jó dolog, csak egy dolog hiányzik belőle, egy normális szövegszerkesztő, mint pl. a vim :)
ápr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem temetném még a Java-t, rengeteg projekt megy Java-ban és emiatt nagy a Java kompetencia.


Emiatt a cégek könnyebben találnak Java fejledztőt mint Go-t, így a piacra bekerülési idő csökkenése miatt esélyesebb a Java melletti döntés.


Amúgy igen, a Go feltörekvőben van, de még akkora súlya még nincs, mint a Java-nak.

ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos messze nem halott még a Java bármennyire is egy okádék nyelv, source: Go fejlesztő vagyok és alig találok Go-s álláshirdetést, 80% Java a piac, mondjuk 10% dotnet, 5% Python és 5% minden más. Bár ez éppen Ausztria, de Mo-on is kb ugyanez volt a helyzet mikor pár éve állást kerestem.
ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, persze ezt úgy értve ha a backendet nézzük.
ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

3-as vagyok.


Nem véletlenül nem azt írtam, hogy halott/haldoklik, hanem azt hogy a csillaga leáldozóban van.


Elavult lett már a nyelv és az alap koncepció is. Persze java fejlesztőre nagyon sokáig szükség lesz, mert a beidegződés lassan kopik ki, sok a 3pp, a meglévő termékeket is maintainelni kell, stb. Kiváló példa a Cobol :D.


A go valóban ritka, de egyre másra jönnek a startupok és multik ahol go a domináns. Az előző munkahelyemen is goztam és a mostaniban is. Nem is akarok váltani egyelőre.

ápr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!