Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gazdaság informatikus felső...

Gazdaság informatikus felső oktatási szaképzésel érek bármit is?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem emelt informatikai ismeretek érettségire ,hogy alapszakos gazdinfóra mehessek(BGE PSZK).

De elbasztam év közben az időt munkára/bulizásra és 1 hónapom maradt. Látván az előző évek feladatait lehetetlenek tartom hogy erre 1 hónap alatt felkészüljek és 80% fölött megírjam.

Viszont gazdinfo foszkra tudnék menni a jelenlegi érettségimmel is.

Most ahhoz semmi kedvem ,hogy még egy évet töltsek fő állásba betanított robot munkásként és megint érettségire jelentkezek amire vagy feltudok készülni itthon vagy nem .Volna bármi értelme elvégezni a foszkot? Ilyen egyszerűbb kevesett fizető IT munkákat be lehet tölteni vele? Cél ,hogy kiszakadjak a betanítótt robot munkás életből és valami értelmeset munkát csináljak amiben tudok fejlődni és nem is döglök bele.


ápr. 17. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos hogy kell emelt info érettségi? Azóta persze lehet megváltozott vagy egyetemenként másként van, meg én progos voltam nem gazd, de amikor az SZTE-n kezdtem az alapszakot (2017) akkor egyáltalán nem kellett emelt semmiből ha jól emlékszem, nekem is csak közép volt infóból, matekból emelteztem de az se lett volna muszáj.


Ha viszont tényleg kell, akkor miért ne próbálnád legalább meg? Aztán ha nem jön össze akkor a semminél biztos több a foszk is, valószínű jobban jársz vele mint egy dead-end robotmunkával.

ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Elkezded, aztán jövőre kéred magad BSc-re, a tárgyakat meg beszámítáod.
ápr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen foszkosokat be sem hívunk interjúra, mert jellemzően semmit nem tudnak csak az időnket pazarolnánk. Ha el akarsz helyezkedni akkor menj BSc-re és legyél gyakornok.
ápr. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kezdd el a foszkot, és amilyen nyelvet ott tanítanak, abban mélyedj el és csinálj belőle certifikációkat az első évben. Illetve keress vele gyakornoki munkát.
ápr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!