Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy egyszerű játék alkalmazás...

Egy egyszerű játék alkalmazás készítése okostelefora (andoidra)...?

Figyelt kérdés

Van ez az egyszerű matematikai kvíz játék*, amiben számos dolgot nagyon nélkülözök, és emellett nagyon sok mindenben primitív (ezekre most nem térek ki), valamint állandó internet kapcsolatot igényel és nem csekély mértékű adatforgalmat (nem olcsó mobilinternetem van), ezentúl irritáló reklámokkal van tele és csak limitált mértékben lehet vele játszani (vagy lehet "életeket" szerezni közben vagy vásárolni). Tehát számos nem csekély mértékű gondom van vele.

* [link] (Play Áruházban is elérhető)


Programozáshoz semmit sem értek. Láttam már program kódokat, úúúgy ahogy van rálátásom, hogy hogyan épülnek fel a programok. Régebben terveztem megtanulni programozni, most sincs kizárva, de az akkori és a jelenlegi élethelyzetemből adódóan ez fizikailag nem volt és most sem lehetséges.


Tudok arról, hogy létezik olyan weboldal, ahol programozási tudás nélkül 3D-s játékokat lehet készíteni PC-re. Ha 3D-seket lehet készíteni, akkor nyilván 2D-seket is ugyanúgy előzetes programozási ismeretek nélkül. És ezek alapján joggal feltételezem azt is, hogy miért ne lehetne akkor már mobilra is készíteni.

Tekintve, hogy meglehetősen egyszerű játék, és mivel van egy csekkkély mértékű rálátásom a programozásra, ezért arra gondoltam, hogyha kapok valami kiindulást, hogy mely weboldalakkal tudom ennek a játéknak az értelmes és optimális változatát elkészíteni, akkor kétség nélkül megbírkóznék vele. (Az angol nem jelent gondot. Amikor peidg mégis, akkor fordítót használok.)


Ebben szeretném tehát eligazításotokat kérni, hogy mely weboldalak alkalmasak egy ilyen játék elkészítésére? Sajnos régi telefonom van (Huawei P8 Lite, amin android 5 vagy 6 van), ezért alkalmazás nagy valószínűséggel nem lesz járható út.


Esetleg létezik olyan megoldás, hogy megmutatom MI-nak és valamelyest lemásolja / oda adja a program kódját? (Ha meglenne a programkód, akkor szerintem "nem annyira sokat" kellene vele foglalkozzak, bár ebben nem vagyok biztos. Deee...ahhoz meg valószínűleg alkalmazás kellene, ami nem futna a telefonomon.)


Előre is köszönöm az információkat!


(Még egy kérdés: Aki ért egy ilyen alkalmazás elkészítéséhez vagy utána tud járni és el tudja készíteni, annak mennyi időt venne igénybe?)


((Még egy gondolat, de ezt vegyétek semmisnek, csak hangosan gondolozok: A programozás tanulása ugye sok időt és sok tapasztalatot igényel. Biztos jó tanuló projekt lenne egy ilyen téren tanulónak vagy egy kezdőnek egy ilyen alkalmazás elkészítése. Fizetni nem tudnék érte és az ingyen dolgokat nem szeretem, és azzal is tisztában vagyok, hogy időt igényel, és a tudás pénz (még akkor is, ha kezdetleges az ismeret).))



máj. 10. 09:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell más utat választani.

Unity játékmotorral pl mind telefonra, mind gépre lehet fejleszteni.


Ha meg webes megoldás lesz végül, akkor ott a design-on múlik az univerzális megoldás, hogy responsive a weboldal, vagy sem.

máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Értem (mármint majd érteni fogom), majd csemegézek az itt leírtakon mikor már a fogalmakat értem.


Köszönöm még egyszer mindenkinek a választ!

máj. 20. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!