Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A haverokkal szeretnénk egy...

A haverokkal szeretnénk egy játékot csinálni hasonlót mint a "call of duty" nem tudom hogy milyen programok kellenek az elkészítéséhez? Egyenlőre csak egy demo szerűség lenne sztorimód-ban

Figyelt kérdés
A fegyverek,pályák,emberek,menü,mindenre hogy hogy reagáljanak az egyes gombokra,kis térképet,videókat a pálya elejéhez,telepítő és a többi fájl elkészítéséhez meg a játék össze rakásához kénének program(ötletek).
2010. nov. 26. 18:50
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Hát a photoshop-ot azt vágom meg az ilyen modellező programokat is úgy hogy már egy pár dolgot tudok
2010. nov. 28. 19:46
 12/29 vagyokakilehetek ***** válasza:

itt is tombol az önbizalom. :D


mint itt is.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


Boldog Karácsonyt...

2010. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
ha már a családi képeket át tudod szerkeszteni fekete-fehérre akkor már joggal gondolhatod, hogy játékot fogsz írni!!! sok sikert!!
2010. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Kezdj el tanulni, 4-5év múlva talán egy Márió összejön...
2010. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
én magasról sza*ok bele hogy hány év csak annyit kérek hogy ne írjatok is olyat ami nem ide tartozik meg olyat hogy nem fog menni mert ku*vára nem érdekel!!!!!!!
2010. dec. 8. 21:02
 16/29 anonim ***** válasza:

Ilyet én álltalános 5-ik osztályában akartam csinállni a haverokkal.Felesleges programot kérned mert úgysem értenél a feléhez amit meg már előttem is leírtak h sokan dolgoznak rajta sokáig.És h gondoltad h majd leírnak 3 progit és need fél éven belül van 1 játékod??XD

Már csak annyit.GONDOLKODJ már ember ha olyan könnyű lenne mindenki játékokat készíteni amikor csak kedve szottyan!!!

2010. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
itt senki nem írt olyat ami nem tartozik ide. Az meg hogy oda írják hogy nem fog menni, csak tényt állapítanak meg. De ha nagyon akarsz egy programot amivel csinálhatod: Notepad, már kezdheted is programozni.
2010. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az itt kommentelőkre, simán össze lehet dobni egy népszerű játékot hobbiból. Példának okáért ott van a Penumbra sorozat, a World of Padman, Sauerbraten, Nexuiz, Alien Arena, OpenArena, Warsow, Smokin' Guns, Wolfenstein Enemy Territory, Urban Terror.

A Nexuiz mára már oda jutott, hogy kiadják Xbox 360-ra és PS3-ra, továbbra is ingyenes lesz, és valószínűleg első játékként fogja alkalmazni a CryEngine 3-at.


Pár dolog ami kell egy FPS-hez:

- GIMP

- Blender

- C++

- OpenGL

- id Tech 3/Sauerbraten engine (Nyílt forráskódúak, ami nagyon lényeges!)


Grafikában a Sauerbraten engine sokkal jobb, de komolyabban nem tanulmányoztam, ezért nem tudom, hogy más dolgokban hol van az id Tech 3-hoz képest. Ha jól tudom, akkor a COD első 3 része is id Tech 3-at használ, de az első az biztos.

WAREZ PROGRAMOKAT MEG QRV4R4 NE HASZNÁLJ ILYEN PROJEKTEKNÉL, MERT M3GB4SZH4TN4K ÉRTE, NAGYON KÖNYEN!

Vannak tökéletes alternatívák, tessék azokat használni. A Blender-re ez halmozottan igaz, mert ez a legnépszerűbb a profik körében, a GIMP meg tud annyit, mint a prolisopp. A fent említett játékok is ezzel készültek.

2010. dec. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Szépdolog az igyekezet és hasznos dolog is


Anno IE1000c AZ ID GAMES is kb igy kezdte

2010. dec. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy id Software? Csak, mert ennek a cégnek az alapítója, John Carmack, Nobel-díjat kapott a játékokban véghezvitt forradalmi újításaiért. Illene legalább a cég nevét helyesen tudni.
2010. dec. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!