Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet autódidakta módon pl....

Lehet autódidakta módon pl. internetről vagy könyvből programozási nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

PL: C, C++,

Vagy kezdőknek pascal.

Szerintetek képes lehet rá egy kezdő? Vagy csak iskolában lehet ezeket megtanulni?


2010. dec. 9. 13:56
 1/10 Saten ‫҉ ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy gyorsabb ha neten tanulod mintha iskolába. Elég rossz véleménnyel vagyok a programozástanáromról :D
2010. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Miért ne lehetne? Nem a tanártól fogsz megtanulni, az iskola csak motiváció. Az a lényeg, hogy tudd magad motiválni, a neten minden anyag fent van.

A pascalt meg nyugodtan felejtsd el.

2010. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb autodidakta módon tanulni :)

Én is eddig kb mindent így értem el, amit tudok a programozás terén :)

A suli csak arra jó, h egy kicsit rendszerezi a tudásodat, már ha szükséged van rá

Amúgy meg szerintem kezdőnek nem nehéz se a C, se a Pascal.

Én úgy kezdtem, hogy fogtam két pascalos könyvet és azzal elkezdtem rendszerezni az addigi tudásomat, miközben egy projecten dolgoztam. Egy éjszaka alatt sikerül is egy műküdőképes fizika tesztprogramot írni :D

Azóta tovább is lett fejlesztve és jelenleg írom át C-re, majd valamikor átírom grafikusra is, és mindezt nagyrészt könyvekből és internetről tanultam meg :)

Szóval sztem az az egyik leghasznosabb forrás :)

Jah ha meg Pascal fordító kell, akkor én személy szerint a TP7.0-t ajánlom, mert sztem jobb, mint a FP

2010. dec. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Saten ‫҉ ***** válasza:
Az FP egy nagy semmi... Én elméletileg suliban tanultam Pascalt, Assemblyt, Delphit, Vbasicet és C-t... Na ezekből mindent amit tudok, kivéve az assembly (más tanár volt :D) azt magamtól tanultam és ha kérdésem volt akkor annak neten néztem utána vagy osztálytárst kérdeztem.
2010. dec. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok nagy pacal guru, csak akkor nyúltam hozzá, amikor muszáj volt, mert szerintem hányadék és nehézkes nyelv, de miért mondja mindenki, hogy az FP nem jó? Amit én fordítgattam azalapján nagyjából kompatibilis a delfivel.
2010. dec. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Saten ‫҉ ***** válasza:
A sima TP kompatibilis teljesen csak a delphivel. A FP elméletileg ugyan olyan mint a TP de valójában csak egy szó szerint olcsó másolat (szó szerint). Elég hülye megoldásokat alkalmaznak benne ami ellent mond mindenféle logikának. Teli van szegény apró bugokkal, amik a TP-ben nincsenek. Amúgy én sem szeretem magát az egész pascalt... ha már annyira dosos környezetben akarok programozni akkor inkább assembly. De egyébként maradok a basicnél és a javanál bár újabban felhagytam a programozással :D
2010. dec. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

mikor még 10 éves gyerek voltam, piszkálgattam a dos különböző parancsait, hogy mi mire való, többek közt rátaláltam a qbasic.exe-re és rákattantam a dologra és kizárólag a benne találtható help menüt használtam, mire befejeztem az elemit már buta 3D-s játékokat írtam benne. :) szakközéppben nagyon sokszor engem kért meg a tanár, hogy vezessem le az óráit. :)


ahhogy az elöttem szólók is mondták iskolában inkább csak rendszerezni lehet a tudást. ugyanakkor én ugy érzem, hogy többet adtam én az iskoláknak mint amennyit kaptam. sajnos, pedig nem ezt vártam.


aki ugy megy programozo suliba, hogy majd ott megtanul programozni, az nem fog.


meg hogy a kerdesre valaszoljak, magat a szintaktikát, tehát magát a nyelvet azt csak könyvből/netről/helpfilokbol lehet megtanulni, magát a programozási technikákat elöbb tudom elképzelni mint orai tanagyag.

2010. dec. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Előző válaszoló:

Huh te tényleg elég zseni lehetsz.

Sokat kockulhatsz.

Grat a tudásodhoz!

2010. dec. 11. 21:43
 9/10 JulesM111 ***** válasza:

Hello Kérdező!

Netről nagyon sok infó van a programozásról, nagyon sok mindent meg tudsz magad is tanulni, de néha nem árt egy sör mellett élő személlyel pár szót váltani a programozás szépségeiről alapelveiről, hogy a tudásod tényleg jó legyen.

2010. dec. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

hmmm, zseni? nemhiszem, de ez a minimum.

egyébként 5 éve abbahagytam a programozást egészségügyi okok miatt (az embert nem egy asztal mögé teremtette az Isten, sajnos), ma szarvasmarha tenyésztéssel foglalkozom, és költözöm ki a puszta kellős közepére, hol nemhogy internet, de még mobiltelefon térerő sincs. igy remélhetőleg boldogabb, egészségesebb, hosszabb életet fogok élni.

2010. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!