Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ Írtam egy saját függvényt....

C++ Írtam egy saját függvényt. Bővebben lent a függvény. Ha ezt egy programban használom (bővebben a saját függvény alatt), akkor mindig ugyan azta random számot generálja, pedig bennevan a srand (time (NULL) ) ; Mi a baja?

Figyelt kérdés

//RYU.H tartalma:

//---------------

#include <stdlib.h>

#include <time.h>


// Random szám

int random(int mettol, int meddig){

srand(time(NULL));

int v=0;

v=rand()%(meddig-mettol+1)+mettol;

return v;

}


//Az program (teszt1.cpp)

#include <ryu.h>

#include <stdio.h.h>

int main(){

int t[10];

int i;

srand(time(NULL));

for(i=0;i<10;i++){


t[i]=random(1,10);

printf("%d\n",t[i]);

}

getchar();

return 0;

}


2010. dec. 18. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, hogy ez okozza, de az srand függvényt nem kell 11-szer meghívni, egyszer bőven elég, csak legyen az első rand előtt.


Én a helyedben átnézném azt a maradékos osztást is. Nem mondom, hogy hibás, mert nem számoltam utána, csak az ilyesmi mindig necces.

2010. dec. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ha az a baja h 11x van srand és télleg mer látom h ciklusbavan akk az jólenne mindjárt megnézem
2010. dec. 18. 15:41
 3/6 A kérdező kommentje:
azvolt a baja :) köszi
2010. dec. 18. 15:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem baj, ha többször hívod, minden srand() újrakezdi a sorozatát a random számoknak. De ha a time(0) mindig ugyanazt adja be neki, mert mondjuk olyan gyorsan történik, hogy nem telik el mérhető idő, akkor biza ugyanazt a sorozatot indítja el mindig, és mindig az első elemét kapod meg.
2010. dec. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szóval delay kell bele és többször meghívható?
2010. dec. 19. 09:06
 6/6 anonim ***** válasza:
a srandot az egész program futása során összesen egyszer kell meghívnod többször felesleges és lehet h szar is
2010. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!