Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szevasztok! Bevallom abszolút...

Szevasztok! Bevallom abszolút segghülye vagyok a programozáshoz, de nagyon érdekel. Mely nyelvekkel érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
A játékfejlesztés érdekelne. Természetesen nem egy Crytek motort akarok összehozni. Sokan a C-t javasolják kezdésnek, de fogalmam sincs hol tölthetek le valamilyen C környezetet. Arra is kiváncsi lennék, hogy a c után még milyen más nyelveket érdemes megtanulni.
2011. jan. 15. 09:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Kezd Pascallal, aztán Visual Basic és haladj sorban.

A programozás nem fejlesztői környezet megtanulása hanem gondolkodásmód...

Ha nem tudod megérteni ezt a gondolkodást el se kezd mert felejtős.


A játékfejlesztéshez meg tökéletesen kell programoznod, és egy 5ös diplomával van egy kevéske esélyed is rá.

Bár itthon ez nem sokat ér, inkább az Egyesült Államokban, ahhoz meg ott kéne egyetemet elvégezned hogy reális esélyed legyen.

2011. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Python, egyértelműen.

[link]

2011. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Jó a C... Pascal halott nyelv.
2011. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Azért írtam a Pascalt, mert talán ha "segghülye" a kérdező akkor érdemes lenne az alapoktól kezdenie...
2011. jan. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
C is elég alap, de onnan van hova fejlődni... :D
2011. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha Pascal-l megértette a gondolkodásmódot mehet C-re szerintem...
2011. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a Pascal egy halott és még annak is szar nyelv, a C meg nem kezdőbarát. Baromira nem. Ezért mondtam a Python-t. Ti hülyék vagytok, ha C-re akarjátok küldeni...
2011. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
SZTE-n is azza kezdenek :D
2011. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 JulesM111 ***** válasza:

Tök mindegy milyen nyelven kezd.

Változó deklarálás, változókkal végzett művelet, ciklusok, alap IO műveletek, és kész. Ennyi kell egy kezdőnek. Tök mindegy milyen nyelven kezdi a hello world-jét konzolos formában, de ha már erre indul, akkor nyugodtan kezdhet c-vel, mert mint valaki írta korábban: "innen van hová fejlődni".

2011. jan. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha a Pascal halott nyelv akkor minek tanítják a középiskolákban, informatika szakon?
2011. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!