Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szevasztok! Bevallom abszolút...

Szevasztok! Bevallom abszolút segghülye vagyok a programozáshoz, de nagyon érdekel. Mely nyelvekkel érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
A játékfejlesztés érdekelne. Természetesen nem egy Crytek motort akarok összehozni. Sokan a C-t javasolják kezdésnek, de fogalmam sincs hol tölthetek le valamilyen C környezetet. Arra is kiváncsi lennék, hogy a c után még milyen más nyelveket érdemes megtanulni.
2011. jan. 15. 09:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert az info tanár azt tudja...


Középiskolában nem attól függ, h mit tanítanak,, h mire van kereslet, vagy hova lehet fejlődni, hanem, h mit tud a tanár, aki mittomén 20 éve végzett...


Am én tanultam comlogot is középiskolában, mégsem arra van kereslet :D

2011. jan. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha nincs rá kereslet, akkor minek tanítják?

Ez olyan, mintha latint tanulnánk, angol vagy német helyett ...

2011. jan. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Valamit tanítsanak alapon. Pascalra a delphi épül... C-re C++, C#, PHP...
2011. jan. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
De Pascalt tanulni azért, hogy később Delphizhess, vagy C-t tanulni azért, hogy később C++-t tanulj (mert az épül rá, C#, Java nem, csak HASONLÓ a szintaxisa, de semmi köze hozzá) merő naivitás és ostobaság, no meg időpazarlás.
2011. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kinek mi, én soha nem tanulnék pascalt...

De C-ről javara átszokni kb 0...

pascalról bármire idő...

C-ről PHP-ra, 0...

2011. jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%

miért kéne Cről bármire is átszokni?


Pascal tényleg halott, nem érdemes vele foglalkozni.

Akinek a C elsőre meredeknek tűnik, annak ajánlanám a Pythont. Egyszerű szintaxis, nem kell bajlódni a memóriakezeléssel. A szükséges gondolkodást el lehet sajátítani benne. De aztán mindenképpen C.

2011. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ahogy mondták, kinek mi.

Egyeseknek a Pascal jó (pl.: aki informatika tanár akar lenni), mint az orvosoknak a latin.

2011. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha kezdő vagy akkor C vagy pascal én egyértelmúen a C-t javaslom mert akkor nem kell új szintexist tanulnod pl C++ hoz plusz a piacon is ezerszer kelendőbb a C s irányvonalú tudás mint a pascal delphi. A játékfejlesztés nagyon nehéz dolog és nagyon jó programozói és fizika tudást igényel. Javaslom Szirmay László "Háromdimenziós grafika, animáció és játékfejlesztés" című könyvét. Ha ezt a könyvet megérted és használni is tudod akkor piacképes tudásod van.

El kell keserítselek de a játékfejlesztés egyébként is de magyarországon rendkívül szegényes és az egyébként eléggé zárt körbe nagyon nehéz és körülményes bekerülni. De a háromdimenziós grafikának főleg a jövőben nagyon nagy piaca lesz és van is.

2011. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!