Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg szeretnék tanulni programo...

Meg szeretnék tanulni programozni. Milyen nyelvvel kezdjem és hol találok hozzá leírást?

Figyelt kérdés
ha tudtok irjatok linkeket is. kössz
2009. febr. 19. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolákban és felsőoktatásban is többnyire a Pascal nyelvvel kezdik. Nagyon egyszerű, épül rá összetett fejlesztőkörnyezet is (Delphi, Kylix), de nem a legjobb nyelv. Ha ebben megtanulod a programozás alapjait, akkor már könnyebb a többit megtanulni.

Ami a legelterjedtebb, az a C nyelv. A legtöbb dolog erre épül, vagy legalábbis lényegesen egyszerűbb áttérni rájuk: Java, Javascript, C++, PHP.

Még jól jöhet a Basic, ami szintén nagyon egyszerű nyelv, főleg a Microsoft épít erre, ebben tudsz szkripteket írni Wordhöz, Excelhez. Az Access adatbáziskezelő programozása is ebben történik, és van egy Visual Basic nevű fejlesztőkönyezet is.

Ez természetesen nem kötelező így, lehet egyből a mélyvízben kezdeni (a C-vel), de ha tényleg semmi alapismereted nincs, akkor a Pascal vagy a Basic a legjobb kezdetnek. Pascal talán azért jobb, mert kicsit jobban hasonlít C-re mint a Basic.

Alapvetően jó ha mindezek mellett ismered a HTML-t is, ami az "internet nyelve". Szinte kötelező az SQL is, a legegyszerűbb programban is van némi adatbáziskezelés.

Összefoglalva itt találsz linkeket elég jó oldalakhoz:

[link]

2009. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én ugyan anno Basic-ben kezdtem (Sinclair ZX Spectrum-on), meg Pascal-bal folytattam, (közben még Fortran is volt) úgyhogy én a C-t annyira nem kedvelem (pont annyi a különbség, hogy baromi zavaró legyen), de ha ma kezdeném, akkor C-t tanulnék. Leginkább a PHP miatt.


Egyszóval szerintem is C.

2009. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

lemaradt:

[link]

2009. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ROIK-os vagyok én is :D


Igen, mi Pascallal kezdtük. Könnyen tanulható, jól érthető. És ugye ráépül a Delphi, amiben azért elég jó alkalmazásokat lehet csinálni.

De szoftverfejlesztő cégek 90%-a valamelyik C nyelvet használja. (Utánunk lévő évfolyamon is már azt kezdték oktatni)

Szóval C

2009. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kössz a válaszokat, szóval alap: pascal, folyt: C, de jo ha tudom a PHP-t, HTML-t meg az SQL-t is. a html-vel nem lesz gond, azt már tanultam, a pascalt most nyuzom, az nem olyan nehéz. a többire meg majd rástartolok. kössz még1x mindenkinek!
2009. febr. 19. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nem.


a PHP az gyakorlatilag C. A JAVA és a JAVASCRIPT is.

az SQL az külön kategória, a igazából csak egy keretprogram ami adatbázisokat kezel, jellemzően PHP-ből használja az ember. (pl. mezei weblapkészítő) Van ugyan "programozása" az SQL-nél is, de azt szinte soha nem használjuk. Vannak hozzá alkalmazások, azokkal sokkal egyszerűbb bármit csinálni, mint parancssorból gépelgetni.


Azt mondom neked, hogy ha nem feltétlenül szükséges, akkor ne ugorj neki a PASCAL-nak. Nagyon zavaró PASCAL után kezdeni a C-t. Első nekifutásra ugyanaz, utasítások, paraméterek stb. Csak közben teljesen más. Az embernek a haja hullik ki tőle.


2. és 3. voltam.

2009. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!