Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy kis php programozás?...

Egy kis php programozás? Lehet hülye kérdés.

Figyelt kérdés

<?php

include_once("includes/connect.inc.php");

$lek = "select * from arlista";

$res = mysql_query($lek);

echo "\n<table border="0">";

echo "<th>Fajta</th>";

echo "<th>Ár</th>";

while ($sor = mysql_fetch_array($res)) {

echo "\n\t<tr>";

echo "\n\t\t<td>".$sor["tnev"]."</td>";

echo "\n\t\t<td>".$sor["tar"]." Ft/m3</td>";

echo "\n\t</tr>";

}

echo "\n</table>";


?>



Ha evvel a kódrészlettel kiíratom az adatbázisból a táblát de szeretnék egy olyan checkboxot amit ha kijelölök akkor tudom törölni a táblából az adatot akkor azt ebbe a php részbe ki tudom valahogy rajzoltani(checkboxot)?


2011. ápr. 11. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én nem teljesen értem a kérdést, de a checkbox az sima HTML: <input type='checkbox'>
2011. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt én sem nagyon értem mit szeretnél de ha arra gondolsz hogy kiírass egy checkboxot amit ha kipipálsz törlődjön a táblából az a sor, akkor a while -on belül írass ki egy <input type="checkbox" name="valami_nev" value="$sor['id']"/>.

Raksz mellé egy submit -ot, és a feldolgozó résznél ellenőrzöd hogy a checkboxod értéke nem-e NULL. Ha nem akkor törlöd a táblából ha NULL, akkor nem.

Ha meg nem akarsz submit-ot akkor a checkboxnak adsz egy onClick="valami()" attribútumot, és írsz a valami() -re egy olyan függvényt javascriptel, ami törli az adatbázisból az adott sort.

2011. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem én se a kérdést.

De ha ebbe a php kódba akarod a input részt is betenni szerintem ne, inkább írj egy külön input-ot ez meg legyen pl chatout.php ;)

Esetleg írj rá egy admin felületet.

2011. ápr. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!