Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozasi nyelvet...

Melyik programozasi nyelvet tanuljam meg ahhoz, hogy a legnagyobb esellyel kapjak allast? A java es a c++ kozott filozok. Melyik konnyebb? Mennyi ido kell ahhoz, hogy megtanuljam?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
bár én c++os vagyok, ajánlom a javat is. nem a programnyelv a lényeges, hanem a programozói gondolkodásmód, az meg ha megvan akkor minden gond nélkül tudsz majd programnyelveket váltani. ha esetlen nagyon kezdő vagy, akk a Pascalt ajánlom, jó tanuló nyelv, vagy 10 éve én is azzal kezdtem
2011. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Java a könnyebb, és Java állásból van több. Tehát nem nehéz a választás. Fél év alatt megtanulod, és junior fejlesztőnek simán elmehetsz.
2011. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Junior fejlesztőnek kizárólag a nyelvi szintaktika ismeretével? Kötve hiszem. De ha mégis, az olyan programoktól mentsen meg az ég, amit ilyen "programozók" írnak.
2011. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Fél évig kódolsz, és csak a szintaktikával ismerkedsz meg? Jó nagy retardált lehetsz. A Java egy vérprimitív nyelv, nyílván fél év alatt megismered az alapvető könyvtárakat, eszközöket is. Duh. Az meg, hogy szar kódot írnak... igen, a juniorok szar kódot írnak.
2011. máj. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Es hogy kezdjek neki? Teljesen kezdo vagyok. Konyv segitsegevel eleg (onszorgalombol?) vagy valami okj-s kepzesben? Mit tanacsoltok?
2011. máj. 5. 16:44
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

"A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:38"


Ugye az megvan, hogy a programozás nem kizárólag a nyelvi szintaktikából és a sablonkönyvtárak használatából áll? Hogy mondjuk programozási mintákat és algoritmusokat kódolunk? Hogy vannak konvenciók, amiket az adott nyelv szintaktikája nem tanít meg? Hogy vannak platformok, programozási környezetek, programozási modellek, alacsony szintű nyelvek és memóriakezelések amikre szükség van egy projektben? Ja mondjuk sziriszari számlázóprogramot lehet írni fél év után, ami majd működik ahogy működik. Végülis.

2011. máj. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
kérdező: én magamtól (google, tutorialok, netes könyvek, fórumok tömkelege) tanultam meg. OKJn max nagyon alapokat tanítják meg, kb hogy hogy indítsd el, meg írtok egy "hello word" meg "1+1" szintű progikat, de a gondolkodásmódot ott nem fogod elsajátítani. viszont ha otthon elkezded, kis apró programokkal folyamatosan h ráérezz, megmegy az majd hamar. fél évet kevésnek mondanék, de úgy 1 év minden nap pár órás gyakorlással az már reális akár egy junior fejlesztői szinthez is. a többi már inkább tapasztalat lesz, hogy mit hol hogyan érdemes megoldani, ehhez meg évek kellenek, de magától jönni fog ahogy haladsz előre
2011. máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17:34 És szerinted ki mondta, hogy csak abból áll? Én azt mondtam, hogy junior programozónak simán elmehet ha fél évig aktívan kódol. Mert a dolgokat amiket felsoroltál meg fogja ismerni, mivel használja őket. Valamilyen platformot, valamilyen fejlesztőeszközt, algoritmusokat. Nem tudom, miért gondolod, hogy a fél év tanulás azt jelenti, hogy leül valaki a Java referencia elé, és bemagolja...
2011. máj. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tobb java programozoi allas van, de tobb is a java programozo. Tehat java proramozokent alapvetoen konnyebb elhelyezkedni, de c++ programozokent zsirosabb allast lehet talalni.
2011. máj. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kb mennyit kereshetnek? A neten nem igazan talatam semmi infot rola... Szamit valamit szerintetek, hogy lany vagyok? Ugy ertem, hogy nem tul sok programozo lany van, es nem tudom alkalmaznanak-e.
2011. máj. 8. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!