Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen könyvet ajánlanátok,...

Milyen könyvet ajánlanátok, amiből meg tudnám tanulni a C nyelvet, illetve egy másik könyvet, amiből a pascalt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 15:36
 1/10 A kérdező kommentje:
ha könyvet nem, akkor egy használható weboldalt
2011. máj. 8. 15:39
 2/10 anonim ***** válasza:

C-hez:

- Kernighan - Ritchie: A C programozási nyelv

vagy

- Stephen G. Kochan: Programfejlesztés C nyelven


Pascalhoz nem ismerek ilyesmit. De miért akarnál Pascalt tanulni ha egyszer C-t is?

2011. máj. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
úgy terveztem, hogy előbb pascalt és utána C-t
2011. máj. 8. 19:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valami egyszerűt akarsz, akkor tanulj olyat, ami nem halott és később használhatod is valamire. PHP, Python, JavaScript például. Nem csak weben használják ezeket, ugyanúgy futtathatod a PHP/JavaScript programjaidat a gépeden, mint a C-ben írtakat.
2011. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ezekkel már foglalkoztam de nekem konkrétan a pascal és a c kéne
2011. máj. 8. 19:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Érettségizni akarsz Pascalból?
2011. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem terveztem
2011. máj. 9. 15:22
 8/10 anonim ***** válasza:

05-08 19:38 -ra.


Sokkal jobb egy erosen tipusos nyelven megtanulni programozni. Amiket fel soroltal egy kezdot total ossze zavar. Pascal nem hiszem hogy halott meg mindig tokeletes arra a celra amire keszult(Tanulasra), kezdoknek a legjobb valasztas.

2011. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pascal:

-Angster Erzsébet - KErtész László - Turbo Pascal 6.0 'A'...'Z' (vagy újabb...ha van)


-Pirkó József - Turbp Pascal 5.5 (vagy újabb...ha van)


C:


Én is ajánlom nagyon a Kernighan - Ritchie könyvet


illetve... most nem találom, de az alapok jól le voltak írva a BMF-es (Kandós) jegyzetemben is...


És ajánlom figyelmedbe a "prog.hu" oldalt.

2011. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amit az imént írtam Pascal-hoz két könyvet, abból az egyik egy kis könyv, amiben le van írva (az összes?) unitokhoz a függvények. Mindegyikről pár sor ABC rendben (először UNITOK szerint rendezve), hogy néz ki a szintaktikája és mit csinál.

-enélkül nem is lehet Pascal-ozni :-D


A másik könyv az nagy, vastag, abban sok minden egyéb is le van írva, de az sem pont tankönyv-jellegű.

2011. máj. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!