Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki megtanítana programozni?

Valaki megtanítana programozni?

Figyelt kérdés
Szeretnék programozó lenni ha nagy leszek. :)
2011. jún. 20. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:

waterone válasza:


Milyen nyelven akarsz megtanulni?

Mit akarsz programozni?

Tudok segíteni a legtöbb nyelvben, csak írj rám.

2011. jún. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ezt inkább iskolában kéne megtanulni
2011. jún. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez aranyos!

Azért az nem olyan egyszerű dolog, de ha nagyon szereted a matematikát és a számítástechnikát az már jó kezdésnek szerintem. Elszántságra meg sok-sok tanulásra lesz szükséged. Sok sikert hozzá!

:)

2011. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Alap szinten nem nehéz megtanulni programozni nekem 1hét elegendő volt a C alapjaihoz
2011. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

16:32-nek..

Megy az könyvből, netről is, azt nem állítom hogy a leghatékonyabban, de ha van idő, fel lehet fejlődni.

Volt egy hardverem egy demo programmal, volt tán 20 soros, ma 1000 környékén jár és azt csinálja, amit én akartam...

Fontos viszont a hardver, amibe be lehet táplálni a "készítményt".

Aztán debug, mert nyilván nem megy elsőre, aztán tovább... Igen elmélyült ismeretekre lehet szert tenni...

2011. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Első nem tudok rád írni.

c++ szeretnék tanulni. Az alapokat már elkezdtem tanulni internet segítségével.

Suliban majd csak jövőre tanítanak C és majd java nyelven elvileg.


Szeretem a matekot is, fizikát is és a számítástechnikát is.

Azért szeretnék sulin kívül is ezzel foglalkozni, mert sokan mondják hogy suliban sokat nem tanítanak meg.

2011. jún. 20. 16:41
 7/9 anonim ***** válasza:
a suliban nem sokat tanítanak, viszont ahhoz eleget, h utánna könnyedén nekiállhass bármilyen nyelvnek. Várdd meg, amíg a javat megtanítják neked a suliban, hogy könnyebben átlásd az objektumorientáltságot, az absztrakt osztályokat...
2011. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én biztos nem állok neki pesztrálni, de itt egy tipp: úgysem más fog megtanítani, hanem te fogsz megtanulni. Mire vársz? Kezdj el csinálni valamit, és közben tanulsz meg programozni.
2011. jún. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Cvitamin ***** válasza:
100%

A programozásról rengeteg jó vaskos könyv készült, ha gondolod bemásolhatok egyet ;)


Hát sok függ attól, hogy milyen a viszonyod az matekkal és az angollal. Gondolom most leszel 10es?


Középsulisokat emelt érettségire szoktam készíteni, egyetemistákat meg c++, c#, java, qt4 vizsgákra. ELTÉs végzős egyetemista vagyok. Ha érdekel a dolog írj egy üzenetet.


Ha C-t tanítanak jövőre, akkor neked C-t elkezdened. A C nyelvet leíró doksikat könnyen vadászhatsz neten, vagy a kiskapu.hu -n, viszont a másik dolog, amire szükséged lesz, az a programozási logika, algoritmus ismeret. Ehhez javaslok egy könyvet, nem mondom, hogy nincs ennél drágább és jobb könyv, de én ezzel kezdtem. Király Sándor: A programozás logikája I-II. Saját tapasztalat alapján, infó szakközépben nem adnak le annyit, ami egy oktv-hez kell, de annyit igen, ami az emelt érettségihez. Persze iskola válogatja! Kezd a programozási tételekkel, ezekkel nem foghatsz mellé.


Aztán meg nem tudom, hogy minek kell egy programozó palánta előtt ilyen fogalmakkal arcoskodni, mint debug, absztrakt, úgy sem juttatod ezzel előbbre.

2011. jún. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!