Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nincs válasz? (c#)

Miért nincs válasz? (c#)

Figyelt kérdés

Lévén már napok óta várok válaszra a kérdésemmel így most itt felteszem hátha kapok egy segítő kész válaszolót aki elmagyarázza nekem ovis szinten :) kérdés:


Annyi lenne a kérdésem, mivel még sose használtam timer-t, hogy hogy is néz ez ki. Pontosan mit is csinál?

Van egy progi amiben a picture a nyilak nyomására mozog a megfelelő irányba. Ezt szeretném timer el megoldani, hogy elég legyen megnyomni a gombot, és ne végig nyomva tartani. Ha a neten találtakat jól értelmeztem, akkor a timer a beállított időközönként, elelnőrzi h nyomtam e másik gombot, és ha nem akkor abba az irányba elmozdítja a képet, ha nyomtam akkor pedig a másik irányba mozgatná amit nyomtam. Szóval nagyjából, annyi kéne h a megfelelő irányba a gomb nyomása után addig mozogjon míg másik irányt nem adok. De nem tudom, hogy nézne ki a szintaktikája sem, és az se biztos, hogy helyesen értelmeztem mit is csinál ez. Köszönöm előre.


2011. júl. 19. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez lenne az? [link]
2011. júl. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
EZ mi itt mire kapok választ? ha szabad kérdeznem? de persze azért köszi :)
2011. júl. 19. 19:06
 3/8 A kérdező kommentje:
nekem az is kéne h h nézne ki kódban a timer használata és h pontosan h müxik. a timer egy snake hez kellene az irányítás már megvan csak ezzel a timer el lehetne automatizálni h folyamatosan menjen a picture amíg más irányt nem adok
2011. júl. 19. 19:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem értjük a kérdésed.
2011. júl. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Korábban már feltettem a kérdést sőt kiemelt kérdések közt is van de leírom teljesen az egész kérdést ebben a kommentben :)



private void Form1_KeyDown(object sender, KeyEventArgs e)

{


if (e.KeyCode == Keys.Up)

{

if (pont.Y == 0)

{

pont.Y = 330;

}


pont.Y = pont.Y - 1;

pictureBox1.Location = pont;

}

if (e.KeyCode == Keys.Down)

{

if (pont.Y == 330)

{

pont.Y = 0;

}

pont.Y = pont.Y + 1;

pictureBox1.Location = pont;


}

if (e.KeyCode == Keys.Left)

{

if (pont.X == 0)

{

pont.X = 330;

}

pont.X = pont.X - 1;

pictureBox1.Location = pont;

}

if (e.KeyCode == Keys.Right)

{

if (pont.X == 330)

{

pont.X = 0;

}

pont.X = pont.X + 1;

pictureBox1.Location = pont;

}

}



ez lenen a kód. Ezt kéne átalakítani úgy, hogy mikor megnyomok egy irány akkor arra folyamatosan menjen a picture amíg másik irányt nem adok meg neki. Szóval másik nyilat nem nyomok le. Ehhez timer kell a legjobb tudomásom szerint, de soha nem használtam még timer-t és nem tudom, mien a szintaktikája vagy mi, és azt sem tudom pontosan h is müxik a timer. Így érthető? :)

2011. júl. 19. 19:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs, ehhez nem értek, de hátha akad valaki, aki érti, és már így, hogy leírtad, segítenek neked.
2011. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Többszálú programozás :/
2011. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy ilyenhez mért kéne több szál? Simán akar valamit mozgatni a timer Tick eseményére, és az onkeydown/up/press-re beállítani az irányt. Ha ilyen egyszerű, sztem meget a UI threaden minden.
2011. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!