Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan álljak neki programozni?

Hogyan álljak neki programozni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen programnyelvben gondolkodsz.

Mindenesetre szedegess össze pár oktató példafeladatot, tutorialokat, és nem árt egy könyv is, ami kb 4-5 ezer forint körül lesz.

2009. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pascal ahoz van a gépen könyvem is meg programom is.
2009. ápr. 22. 19:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én is pascallal kezdtem, szerintem kezdésnek nagyon jó, könnyen érthető, beszédes a nyelve, ahhoz hogy az alapokat elsajátítsd teljesen szuper

az elméletet tanuld meg hozzá, tanuld meg hogyan kell hozzáállni egy adott problémához, hogyan kell az alapalgoritmusokat rutinszerűen alkalmazni

2009. ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Pascal remek választás. Könnyen érthető, és minden benne van, amit a programozás alapjairól tudni kell. Ha már megyeget, újíts be mellé egy assembly tananyagot is. Ha azt megtanulod, és megérted, akkor már csak a logikád, és a képzeleted szab határt a termésnek. Utána szinte bármilyen nyelvet játszi könnyedséggel fogsz megtanulni, és alkalmazni. Ehhez remek anyagot tudok adni, ha érdekel...


Keress mindenhol gyakorlatias feladatokat, és azokat próbáld meg mindenkori tudásodnak megfelelően megoldani. Ilyen feladat lehet pl. egy X emeletes ház ilyen, és ilyen módon üzemelő liftjének a vezérlését szimulálni. Ha ez megvan, akkor módosíthatod úgy, hogy a prog alkalmazkodjon az emeletek számához, egyéb körülményekhez, stb. Ezek nagyon jó önfejlesztő feladatok.


Sok sikert kívánok!

2009. máj. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem elöször mindenképpem ismerkedj meg a html nyelvel mivel könnyű nagyon

utána a python vagy a pascal segithet tovább tanulni

2009. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!