Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes Pascalban is elmélyüln...

Érdemes Pascalban is elmélyülni, vagy nyugodtan lehet C-be belekezdeni?

Figyelt kérdés
Nagyjából már megismerkedtem a Basickel. Azért merült fel bennem a kérdés, mert a tankönyv, amiből tanultam, a Basic után a Pascalt veszi hosszabban. Viszont van olyan tankönyvem is, amely Basicből vezetne át C-be. Szerintetek melyik volna a jobb irány?
2011. szept. 16. 09:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
C... jobb szerintem
2011. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

C t tanulgathatod

de ha nagy programozó akarsz leni akor

a legfontosabb hogy a C++ t "kivülröl belülröl" ismerd és föleg az objektum orientált programozásal tisztában legyél és tud is

emelet aztán JAVA t is érdemes kicsit megtanulni ha webel is dolgozol akor PHP

és egy kis sql (mysql) tudásod is lehet

persze lehet minden régi nyelvel gyakorolni meg tapasztalatokat szerezni

de akor inkáb a nyelfügetlen programozás megértését kel elsajátitani elöb aztán

program nyelvnek a C++

hobby nyelvnek sok minden van viszont (C#)

(Ha pascal ból,akarsz továb fejlödni akor Delphi

ez egy windowsoshoz való pascal alapu nyelv)

(ha c++ tudod, assemblyben is elmélyedhetsz kicsit)

2011. szept. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az a gond a Pascal-al hogy egy kihalt nyelv. Viszont sokan mondják hogy egy pascal megtanulása után már sokkal könnyebben megy a többi nyelv. C++ az amit elvárnak a nagy szoftverfejlesztő cégek. Ha freeware, a közösség számára hasznos dolgokat akarsz alkotni akkor C meg Python.
2011. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 nagylzs ***** válasza:

Python az ász! Világ legjobb nyelve!


Egyébként meg attól függ hogy mire akarod használni! Ha jó programozó akarsz lenni akkor többféle nyelvet is kell tanulnod. Fordítóprogramos nyelvből a C az rendszerközeli programozáshoz jó. Ha android telefont akarsz programozni akkor Java kell. Ha rendszer adminisztrációhoz írogatsz kis programokat amik egymással együtt működnek, akkor valami interpreteres nyelv kell (pl. Python vagy Perl). Ha adatbázisokhoz fejlesztessz akkor SQL és PL/SQL (ami egy külön nyelv, vannak benne csomagok, függvények meg minden) stb.


Elmúltak már azok az idők amikor egy számítástechnikus nagyjából a gép minden részéhez értett. Az a jó ha szerzel egy alaptudást fenti kategóriák mindegyikéből, és utána próbász specializálódni. Akár még egy nyelven belül is. Pl. a Java az egy programozási nyelv, de aki Java-ban applet-eket fejleszt, az teljesen máshogy dolgozik mint aki Java-ban telefonra ír programokat, vagy pl. aki Java-ban SOAP-os szolgáltatást ír egy adatbázis köré.

2011. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Viszont én azt gondoltam, hogy a C++ a C ismerete után jönne, mivel van ilyen témájú könyvem is. :)


Bár nem tudom, jó-e az elgondolásom.

2011. szept. 16. 15:17
 6/19 anonim ***** válasza:

Igen alapokat tanulhatod c ben c++ aból van de szerintem elmélyedni felesleges a c az nem objektum orientált (assemblyt meg késöb ugyis el kel sajátitanod valmenyire és a c nyelv az az assemblire épül csak sokal érthetöb nem csak "érthetetlen" kód van hanem angol kulcszavak átláthatóbb.

A C++ a legfontosabb nyelv ez a lényeg

amit assemblyvel bövitenek ki igazán igényes (gyorsan futó) programoknál

c helyet szerinem a programozas alapjait vagyis nyelvfügetlen programozást kéne tanulnod amit egyetemeken is tanulnak

mert a lényeg az c kicsit régi már ha aban merülsz el akor nem biztos hogy marad idöd a c++ tökéjre vined.

1. programozás nyelfüggetlen megértése és egyéb programozásal kapcsolatos dolgok megértése (tehát nem csak a kódolás a lényeg egy igazi programozónál)

2. C++ "tökéletes" megtanulása, objektum orientált programozás megértése

3. assembly alapvetö elsajátitása minimum

4. bármi amit fontosnak tartasz még ami szükséges a "munkádhoz" (program készitéshez)

2011. szept. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

De rengeteg ága van a programozásnak

ha te nem "mindenes" akarsz leni bár sima C ben is "mindent" meg lehet irni max nehezeb vagy hoszabb.

akor nyugodtan választhatod a c nyelvet csak akor a c++ helyet ezt kell majd tökéjre vined

ez sok év lehet és persze utána is megtanulhatod a c++ ha szükség van rá

csak a mai igényeknek megfelelöen irom a c++ t

bár persze c ben is sokmindent fejlesztenek.

bajod nem lesz olvasni a C s könyved:)

2011. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már sok programozási elméletről szóló könyvről hallottam. Te melyiket ajánlanád?
2011. szept. 16. 17:30
 9/19 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek a könyvek nem túl jók. Legfeljebb azokat olvashatod ki belőle hogy milyen típusú változok és milyen parancsok vannak. A legtöbb programozó autodidakta. Talál egy nyílt forráskódú C progit. Olvasgasd kicsit, kezd el minimális saját programot írni, olvasgasd még 1 kicsit, írj a sajátodhoz még pár dolgot és így tovább és így szépen megtanulhatod magad is.
2011. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Inkabb programozni tanulj, a nyelv nem lenyeg. Ajanlott azert valami erosen tipusos nyelvel kezdeni.
2011. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!