Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes Pascalban is elmélyüln...

Érdemes Pascalban is elmélyülni, vagy nyugodtan lehet C-be belekezdeni?

Figyelt kérdés
Nagyjából már megismerkedtem a Basickel. Azért merült fel bennem a kérdés, mert a tankönyv, amiből tanultam, a Basic után a Pascalt veszi hosszabban. Viszont van olyan tankönyvem is, amely Basicből vezetne át C-be. Szerintetek melyik volna a jobb irány?
2011. szept. 16. 09:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már valami konkrétabb tanácsra volnék kíváncsi...
2011. szept. 16. 20:17
 12/19 anonim ***** válasza:

[link]


C vel tanitják egyetemen is alapot


szóval olvasd a C s könyvedet ha konkrét választ akarsz


Pascalba ne mélyedj el egyáltalán se Basicban


[link]


itt van a C++ könyve PDF ben


nemtudom milyen konkrét dologt akarsz linekeket?


és a fontos sose feled hogy a programozás az "tervezés"


vagyis sose csak a kódólásal foglalkoz


az elött és után is csómó dolog van amit meg kel csinálnod


informatika szakon tanulj ha még tanuló vagy ha nem akor van csómó tanfolyam illetve egyetemen lehet programozást tanulni melete persze pár más dolgot is kell.


önmagadtól forráskódót letöltve és progálvatla is lehet hobby szinten tanulni viszont profi alig ha leszel ha csak pötyögöl mindég ha csak nem zseni vagy és midnenre magadtól rájösz

2011. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Konkrétra arra gondoltam, hogy sokan írták, magát a programozást tanuljam, ne nyelvet, de hogy honnan, azt nem.
2011. szept. 16. 20:46
 14/19 A kérdező kommentje:
De köszönöm a kimerítő választ. Azt hiszem, minden kérdésemre választ kaptam.
2011. szept. 16. 20:47
 15/19 anonim ***** válasza:
Én azért vonakodva fogadnék el ilyen rettenetes helyesirással iródott tanácsokat.. :D
2011. szept. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én most kezdem a középiskolát, s Pascal-t fogunk tanulni. De ha nincs értelme, minek tanítják?! Mindenesetre én is köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"Én azért vonakodva fogadnék el ilyen rettenetes helyesirással iródott tanácsokat.. :D"


- Hát... nem akarok általánosítani, de tapasztalatom szerint aki a műszaki dolgokhoz ért, azoknak sokszor hagy kívánnivaló maga után a helyesírásuk. :D De most nem ezt néztem; így is hasznos volt. :)

2011. szept. 17. 08:27
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha a Basic már megy, akkor ne pascalozz, mivel az is egy kezdő nyelv, lépjél tovább bátran a C-re; két kezdő nyelv fölösleges.

Egyébként meg a "Python az ász" hozzászólónak van igaza!!! :-))

2011. szept. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
07:39: van értelme, nagyon is van, iskolában kezdő nyelvnek tökéletes. Programozókat képezni nem a középiskola feladata.
2011. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!