Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő alatt tudnám...

Mennyi idő alatt tudnám megtanulni a PHP programozást?

Figyelt kérdés

Elég fontos lenne de még csak most kezdeném a nullárol.

Komoly weboldalakat szeretnék programozni.Beregisztrálos,

forum,chat,stb...Egy-két honap alatt meg lehet tanulni annyit,hogy már tudjak csinálni egy honlapot?


2009. ápr. 27. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

24 óra alatt elsajátítható. :)

Tanuljuk meg a PHP használatát 24 óra alatt.

Van egy ilyen című könyv. Ebben az alapok benne vannak, és tudsz letölteni komplett fórum/weblap template-eket, amiket a saját szájízed szerint módosíthatsz.

2009. ápr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

A kérdésedre nehéz válaszolni, ez ugyanis teljesen az adott illető előképzettségétől és képességeitől függ. Ha még életedben nem programoztál, akkor egy-két hónap valószínűleg nem lesz elég hogy látványos eredményeket érj el.

A PHP egyébként is olyan dolog, ami önmagában nem elég egy weblap kialakításához, a szép eredmény eléréséhez mindenképpen szükség van HTML, javascript, esetleg Ajax tudásra is. Ha gyorsan akarsz eredményt elérni, akkor szerintem okosabb ötlet egy kész portálrendszert használnod, amit csak fel kell "telepítened" egy szerverre és bekonfigurálni.

2009. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
php fusion :)
2009. ápr. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Ja amire szükséged lessz ,hogy kiprobáld a müvedet :):)

az Easy php progi

ezzel a programmal a saját gépeden letudod futatni a php s skripteket

:)

2009. ápr. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor indítsunk az alappal. A PHP nem programozás. A PHP egy programozás-szerű scriptnyelv, amely bonyolultabb feladatok megoldására is használható. Akár 24 órán belül is elsajátíthatod, de ahhoz hogy valóban komoly oldalakon a fent emített kritériumaid szerint alkalmazd is (és persze sikerrel), az mindenképp hónapok kérdése. Ráadásul, ha nem rendelkezel valódi programozási tapasztalattal, akkor a PHP használatával bevethető fegyvertárad is jóval kisebb lesz. Emellett a JavaScript alapos ismerete nélkül nemigen veszed hasznát, tehát ezt is meg kell hozzá tanulnod. Igaz, ennek az alapjai egy hét alatt tökéletesen elsajátíthatók. HTML tudás nélkül pedig soha nem fogsz weboldalt csinálni, ez viszont gusztustalan, száraz tananyag, passzív tartalomról lévén szó.

Továbbá szükséged lesz még az SQL alapos ismeretére, ami...

...hát pfuj. :)


HTML, és JavaScript nélkül nincs weboldal, így PHP sincs, SQL nélkül pedig lőttek a felhasználói adatbázisnak.


Ha tényleg rászánod magad - amit mindent összevetve azért mégiscsak ajánlok - készülj fel rá, hogy egy jódarabig elleszel vele.

2009. máj. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel kezdtem, nekem sokat segített:

[link]

fórum készítés az alapoktól videó tutorialokkal.


Pár hétbe azért beletelik, mire megbarátkozol a szintaxishibákkal annyira, hogy csuklóból javítsd is őket, ill. hónapokba telik, hogy saját ötleteidet meg tudd valósítani. De megéri :)

Béke

2009. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

php-t én 3 hét alatt tanultam meg de szerintem a javascriptet jobban tudnád hasznosítani mivel rugalmasabb

és vmivel könnyebb is (szerintem)

am csinalj egy localhostot a gépeden xampplite-al

2009. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha honlapot akarsz, tölcs le inkább egy CMS rendszert (e107,joomla,php-fusion) de én 1 nap alatt már vágtam az alapokat
2009. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kicsit keson de aki azt alítja 3 het alatt megtanulja a phpt az egy gyoker. Nem, nem lehet megtanulni 3 het alat.. evek kellene hogy olyan szinten elsajatisd hogy mar penzt keress vele. Mivel mar sok oldal keretrendszerben letezik de ahoz a hagyomanyos phpt is tudni kell. Sql, java, html php(keretrendszeres php) es a css. Hangsujozom ismet , evek kellenek.
2019. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!