Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti ezt, hogy oldanátok meg?

Ti ezt, hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megoldani hogyha készítek valamit és megveszi egy illető,akkor én adok neki egy serialt amivel tudja aktiválni.Innentől kezdve bármeddig használhatja a játékot vagy programot az most mindegy.


De ha az illető feltölti a netre a helyes serialal együtt,akkor azt mások letöltik és használni fogják :(.

Ezt nem akarom.


Olyan megoldást szeretnék kitalálni,hogy a program ne engedje magát feltölteni,vagy ha mégis akkor az aki már leszedi ne tudja használni.Úgy értem hogy amit feltölt az egy működésképtelen verzió lenne.


De viszont adathordozókra lehessen másolni.De amikor az adathordozóra ráteszik a másolás befejeztével magától törlődjön ki a program.Így megakadályozva azt,hogy akik nem vették meg ne használhassák.

Ebben az lenne A jó,hogy ha 5-en megvették csak 5 működőképes verzió lesz.

Nem tudom mit találjak ki.

De azt is figyelembe kell venni,hogy ha az illető aki megvette és windowst akar cserélni akkor működjön majd neki az új windowson.


Nem tudom milyen védelmet lehetne kitalálni,de lényeg,hogy ne tudjanak bele a felhasználók kettőt csinálni.

pl:

Ha 1 ember megveszi akkor csak egy működőképes darab lehessen.


Segítsetek


2011. nov. 19. 03:31
 1/6 A kérdező kommentje:

C++ ban megvalósítható ötletek kellenének.

Ebből a mondatból lemaradt egy szó bocsi:

De viszont adathordozókra lehessen másolni.De amikor az adathordozóra ráteszik a másolás befejeztével magától törlődjön ki a a számítógépről.


Így csak egy működőképes ver lesz ami az adathordozón lesz.

Innen már nem érdekel kinek a gépén landol de csak egy darab működő verzió maradhat.


Nagyon kösz a segítséget

2011. nov. 19. 03:36
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de túl nagyot kérsz. Mondj egy játékot, vagy operációs rendszert ahol meg tudták volna ezt oldani, amire ne lehetne crack-et, loader-t, patch-et vagy valami megkerülő alkalmazást írni, ami nem engedné a programot használni? Ez még a nagy játékgyártóknak, de még a Microsoft-nak sem sikerült... Szerinted neked fog?
2011. nov. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én nem tudom én csak pár ötletet várnék tőletek.

Ti milyen védelmi rendszerrel látnátok el a programotokat?


Mit találjak ki,akkor?

Valami védelmet azért nemártana beletenni.

2011. nov. 19. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Leírtam... Az erőfeszítést sem éri meg, mert nincs erre megoldás, mert mindet feltörik...
2011. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan probléma, amire ha megtalálnád a megoldást, akkor abból olyan kőgazdag lehetnél, hogy már nem is érdekelne mi volt az a program amit te legelőször megakartál védeni:D
2011. nov. 20. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az jó,akkor van miért harcolnom sietek feltalálni valami ilyesmit:) Töröm az agyam és próbálkozok.
2011. nov. 20. 03:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!