Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Buta kérdés, de mire kell a...

Buta kérdés, de mire kell a matematika a programozáshoz?

Figyelt kérdés
Teljesen általánosan kérdezem, osztálytársaim nagyon mondják hogy szívnak a matekkal programozásnál, én nem informatikára járok, csak érdekelne, hogy mennyire kemény matematika kell hozzá? Tényleg annyira nehéz vagy túloznak?
2012. jan. 7. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Hát igen csak egybeforr a kettő...
2012. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tényleg, bevallom én nem értek a programozáshoz, nem is szeretnék mert nem nagyon érdekel, de ha már ennyire odavannak érte, hogy matek így meg matek úgy akkor érdekelne hogy mégis hogy épül fel egy program? Folyton számokkal dolgoznak? Én úgy hallottam, a "programozói logika" fontosabb mint a matematika, de ismétlem, ezt egy olyan ember mondja (én) aki semmit sem ért a programozáshoz!
2012. jan. 7. 11:24
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Szinte semmi matektudás nem szükséges a programozáshoz, hacsak a logikát nem tekintjük annak. Ha grafikát akarsz programozni, ahhoz kellenek mindenféle bonyolult képletek, de azokat megtalálod a neten, és csak le kell programoznod.
2012. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Főleg a LOGIKA, logikus gondolkodás kell a programozáshoz. De mivel így közvetlen a logika nem annyira tanulható, a matematika viszont arra épül, így a jó matekkal jó logikai képesség társul. Pl matekban elédraknak egy szöveges feladatot és azt le tudod fordítani egyenletre, majd az egyenletet meg tudod oldani az ismert eljárások valamelyikével, olyankor gyakorlatilag a logikai képességedet használod.
2012. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van vmi abban, amit az utolsó mondott. A matek közvetlenül nem kell a programozáshoz, viszont aki egyikben tehetséges, az gyakran a másikban is az, mert hasonló képességek kellenek hozzá.
2012. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most már értem, tehát fölöslegesen vannak oda annyira :) Zöldek mentek!
2012. jan. 7. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

A matematika a programozás alapja. A programozói logika addig ér valamit ameddig az ember egyszerű kisebb programokat ír.

Az már más kérdés hogy mennyire kemény az a matek anyag amit megkövetelnek manapság. Szerintem ma már csak teljesen alap dolgok kellenek. Akiknek ez nem megy azoknak nem biztos hogy ezzel kéne foglalkozniuk, vagy nem ilyen szinten.

Régebben ennél sokkal keményebb volt a matek progmat szakon.

2012. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért az analízisen még mindig végig kell küzdeniük magukat.
2012. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Az analízis középiskolás anyag.
2012. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

logika, algoritmizáció, hibabecslések, optimalizáció - a legeygértelműbb kapcsolat matematika és programozás között.


Ezen kívül halmazelmélet, rendezések, kombinatorika (vajon nem terheli-e túl a gépet, ha három beágyazott ciklussal keresek maximumot a mátrixban? tényleg jó, hogy n^3 rendezést valósítok meg?)


Szóval ez kell hozzá :)


#9: haha.


21F (progterv. inf, ELTE IK)

2012. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!