Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás. Milyen nyelv?

Programozás. Milyen nyelv?

Figyelt kérdés

Most jutottam el odáig, hogy elkezdjek egy nyelvet komolyabban tanulni.


Terveim szerint először Visual Basic-el kezdek, az egyszerűsége miatt, és hogy azért legyen egy kis tapasztalatom, mire belevágok egy nehezebb nyelvbe, pl. C++.


De azt szeretném kérdezni, hogy megéri-e Basic-el kezdenem, mert ott van még a html, vagy a php is. Ami szintén nem a legnehezebb. Tudom, hogy más kategória, de az nem akadály, mert egy a cél.


Szóval, mi a különbség, ha a végén egy C-s nyelvel fogok foglalkozni?


Az angol nyelv és egyéb dolgok nem akadály.


2012. jan. 11. 14:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Szerintem a Visual Basic nem rendes prog.nyelv.

Inkább csináld a basicet /kezdj azzal mondjuk/ esetleg pascallal. Lehet nehezen fogszu belejönni de minden kezdett nehéz.

2012. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
A Basic elvileg jó kezdés lehet, de nem sokkal egyszerűbb, mintha pl. C-vel kezdenél, vagy akkor már C++-szal. Szóval nyugodtan kezd el a c++-t, csak fokozatosan haladj, ne mindjárt OO progit akarj, meg ablakokat.
2012. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Én így utólag belecsapnék a lecsóba, C, C++-al. Egy sehol nem használható nyelv megtanulásánál gyorsabb kicsit többet foglalkozni az alapokkal.
2012. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%
A HTML-t ejtsük ki, mert az nem programnyelv. De mégis mivel szeretnél foglalkozni? Webes területen PHP és Java a menő, máshol inkább a C++, C#. Vagy szerezz néhány Microsoft tanúsítványt, például: 70-511, 70-515, stb.
2012. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 2xSü ***** válasza:

Véleményem szerint nem érdemes pusztán azért Visual Basic-et tanulni, hogy belevágj a C++ -ba. Amennyivel egyszerűbb nyelv, annyival fogja megnehezíteni a C szintaktikára való áttérés a dolgodat.


A PHP nem rossz döntés, egyrészt mert hasonló a szintaktikája, mint a C-nek (jelek, kulcsszavak), másrészt egyszerű nyelv, gyors eredményt produkál, arra tökéletesen jó, hogy elsajátítsd a programozás alapjait (változók, vezérlő szerkezetek, elágazások, függvények), megnézd, valóban akarod-e ezt az utat folytatni. Nem mellesleg ezzel olyan tudást teszel magadévá, amit valószínű a későbbiekben is tudsz hasznosítani, kamatoztatni.


De akár egyből kezdhetsz pl. Visual C++ -al is, csak az első lépések a nehezebbek, ami a valódi programozási nyelv elsajátítását illeti.

2012. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Illetve annyi gond lehet, hogy a C++ leírások gyakran már feltételezik a C ismereteket, szóval lehet, hogy mégiscsak a C lenne jó elsőként.

(14:15 voltam.)

2012. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam jó ötletnek egy egyszerűbb nyelv megtanulását (igaz, hogy évek), mert akkor belekóstolok a programozásba, és egyszerűbb lesz megtanulni egy nevehezebb nyelvet, mivel már van némi tapasztalatod.


Én C-s nyelvel szeretnék foglalkozni mindenképpen.


A html-t azért említettem, mert az is program nyelv egy bizonyos szinten, és az internetes programozás is érdekel, ezért írtam a php-t is. De a Java-t nem hoztam fel, mert az is elég nehéz.


De így, akkor megéri belecsapni a közepébe, és egyből el kell kezdeni vele foglalkozni. Tehát mivel a C++ nyelv, igényel C-s tudást, ezért azzal érdemes kezdenem, viszont a php is vonz, és megkönnyíteném az elsajátításával, egy C-s nyelv későbbi megtanulását.

2012. jan. 11. 14:27
 8/26 anonim ***** válasza:

"a php is vonz, és megkönnyíteném az elsajátításával, egy C-s nyelv későbbi megtanulását."


Amelyik szimpatikusabb. :)

Amúgy a C talán "nehezebb", mint egy Basic, de attól még C-ben is tudsz nagyon primitív progikat írni, ahhoz nem kell Basic vagy Pascal. Van a C-ben pár fura dolog a platformfüggetlenség meg a hardverközeliség miatt, de nem kell rajtuk fennakadni. Ha látsz pár példaprogit, megszokod, és jó ha látsz ilyet is. (printf() és társai.) A C++-ban ez is egyszerűsödik kicsit.

2012. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Visual Studio C# Express
2012. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy C nyelvel szeretnél foglalkozni, ha még sose programoztál?
2012. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!