Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás. Milyen nyelv?

Programozás. Milyen nyelv?

Figyelt kérdés

Most jutottam el odáig, hogy elkezdjek egy nyelvet komolyabban tanulni.


Terveim szerint először Visual Basic-el kezdek, az egyszerűsége miatt, és hogy azért legyen egy kis tapasztalatom, mire belevágok egy nehezebb nyelvbe, pl. C++.


De azt szeretném kérdezni, hogy megéri-e Basic-el kezdenem, mert ott van még a html, vagy a php is. Ami szintén nem a legnehezebb. Tudom, hogy más kategória, de az nem akadály, mert egy a cél.


Szóval, mi a különbség, ha a végén egy C-s nyelvel fogok foglalkozni?


Az angol nyelv és egyéb dolgok nem akadály.


2012. jan. 11. 14:06
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Elnézést, az utolsó három válaszolóra céloztam.
2012. jan. 12. 18:37
 22/26 anonim ***** válasza:

Biztos nem kezdenék phpval.

Ha nem OO-zol benne akkor már jobb ha C-vel kezded.

Jobb szintaxis, "strictebb", nem php-ban kell megtanulni programozni. Php ráadásul felejt, tehát mindig újra kell küldözgetni a dolgokat, vagy sessionolni. Egyszerűen nem való programozás tanulásra.

2012. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
C-vel akarsz foglalkozni akkor kezdj C-vel. Úgyértem tényleg, ANSI C. Amelyiket még ilyen kis kék DOS ablakba kell pötyögni és karakteres eredményt kapsz. Semmi objektum, csak az alap imperatív nyelvezet.
2012. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Mindenképpen C++-al fogok foglalkozni, az biztos, csak egy kicsit beleszaglászok a PHP-ba is, nem fog semmit sem ártani. :)
2012. jan. 12. 19:28
 25/26 anonim ***** válasza:

12:59 válaszoló vagyok.


c nyelv sokkal bonyolultabb mint a c++ .

például ciklusok vagy a változók.


php felesleges ha nem akarsz web programozással foglalkozni.

Nem értem minek kell azt át nézned.


24 órás könyvet töltsd le és állj neki c++ tanulni. :)


Amúgy mennyit tudsz?A kérdésedből azt olvastam ki,hogy már tudsz valamit.

2012. jan. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

El is kezdtem tanulni C++-ban programozni.


Microsoft Visual C++ fordítót használok, mert a Borland C++ BuilderX ingyen, csak 60 napos trial-t ad, de az Eclipse IDE developer-je C++-ra sem rossz.


Köszönöm mindenkinek a segítséget, és a tanácsokat. :) (Mindenkinek megy a zöld kéz)

2012. jan. 14. 16:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!