Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék programozni tanulni...

Szeretnék programozni tanulni merre tovább?

Figyelt kérdés
11 edikes vagyok iskolában turbo pascalt tanultunk de befejeztük ezt az anyagot.Szeretnék otthon tovább tanulni pascalozni (esetleg áttérni másik nyelvre) valami könyvet tudtok ajánlani.Most írtam osztályzó vizsgát a 11 edikes anyagból (eldöntés,max kiválasztás,lineális keresés...) nézelődtem neten de nem találtam semmi értelmeset
2012. jan. 26. 20:53
 1/5 2xSü ***** válasza:

Ha Turbo Pascalban akarsz kicsit elmélyedni, akkor érdemes a referencia manualt nézegetni, hogy milyen unitok vannak és azokban milyen eljárások és függvények.


Érdemes kitűzni egy adott feladatot és azt megpróbálni megvalósítani. Ilyen esetben biztos, hogy bele fogsz futni egy olyan problémába, amire már könnyebb rákeresni mondjuk a Google-ban. Mondjak pár példát? Pl. írj olyan progit, amivel két ember tud amőbázni. Vagy írd meg a klasszikus snake játékot. Vagy írj egy programot, ami megjelenít egy forgó kockát, esetleg lehessen forgatni billentyűzet segítségével. Ezek nem bonyolult feladatok, de el lehet velük bíbelődni és azért hoznak fel problémákat. Viszont sikerélményt tud okozni, ha elkészül.

2012. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz :)
2012. jan. 26. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:

pascalba (sztem) nem érdemes mélyebben beleásni magad (a mai világban). persze kezdésnek nagyon jó megtanulni (átérzed a programozás logikáját), de utána érdemes áttérni másik programnyelvre. pl.: C++

Pascal ma már csak az alaphoz jó.

Persze mindez csak akkor igaz, ha ebben az irányban akarsz tovább tanulni is.

2012. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Márpedig a pascalba (illetve arra alapozó nyelvekbe) nagyon is érdemes belevágni: a mai napig rengeteg ilyen alkalmazás készül, pl Delphivel (object pascal) fejlesztették a (nemrég Microsoft által felvásárolt) Skype-ot, a Total Commandert, és még lehetne sorolni - és ezek az alkalmazások kb minden felhasználó gépén ott csücsülnek... :)


Egyébként másrészt meg a pascal kitűnő alapozó nyelvnek is, utána ezerszer könnyebben érted meg a többi nyelv logikáját...

2012. jan. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
előző: én sem azt mondtam, h ne tanulja a pascal-ra épülő programnyelveket, csak a mai világban, én még nem találkoztam olyan programozó álláshirdetéssel, amelynek követelménye a "pascal ismeret". kiindulási alapnak nagyon jó, de nagyon másra nem lehet használni...
2012. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!