Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programnyelv lenne a...

Melyik programnyelv lenne a legideálisabb?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, igen ismerem a keresőt, rengeteg hasonló kérdés volt már.


Nem mondom magamról hogy kezdő vagyok, de természetesen így sem tudok szinte semmit sem a programozásról, vagyis amit tudok az minimális szintű, de nem tartom magam kezdőnek na mindegy.


Szeretnék egy programnyelvet végre megtanulni, amit aztán hasznosíthatok is. Elsődleges cél a majdani fizetés diplomásan, másodlagos pedig a nyelv nehézsége.


A következő nyelveken gondolkoztam, ezek azok amik érdekelnek:

-C++: Bizonyos szintű tapasztalatom van benne, olvastam a Hogyan tanuljuk meg 24 óra alatt...című könyvet, de nem végig, a nyelv nem is tudom...nem jön be, egyszerűen nem tud lekötni míg például a következő le tud:

-C#: Tudom hogy csak Windows platformon működik, de ez a nyelv tetszik a legjobban. A szintaktikáját számomra nem túl nehéz felfogni, míg a C++ban ezek a << és >> dolgok zavartak, itt nem láttam hasonló dolgokat.

-Java: Erről tulajdonképpen csak azt tudom hogy van, ennyi, azt olvastam 1-2 helyen hogy ez a leggyorsabb programnyelv, de ne kövezzetek meg ha nem így van

-Delphi: FP alapú (legalább is a szintaktika: begin, end és a többi) tehát számomra még logikusabb megjegyezni mi micsoda, de erről hallottam hogy kiöregedett nyelv már, nem sok helyen használják és nem sok mindenre jó


Véleményeket kérek, szerintetek melyik lenne a legreálisabb, és a legtöbbet melyikkel lehetne keresni. Szívem szerint a C#-ot választanám, de megkérdezlek titeket is. Értelmes válaszra zöld kéz megy



2012. febr. 1. 14:49
 1/4 iostream ***** válasza:
C# nagyon jó kis nyelv, és jól is lehet vele keresni. << és >> ott is van egyébként :)
2012. febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Java is jó, fejlett nyelv, sokban külömbözik a C-től. Objektum orientált, az Android programozás is ezen alapul. Szerintem ez a jövő. Mint bármelyik nyelvvel, ezzel is jól lehet keresni, ha van hozzá tehetséged.
2012. febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Delphi semmiképpen sem!

Még csak ne is gondolj rá!

A C++ nagyon jó nyelv.

Ha neked jobban bejön a C# akkor kérdezd meg magadtól a következőket.

Megéri e inkább C#-t tanulni mint C++-t

A C# megér e neked annyit hogy csak windows-ra! tudj vele programozni?

Szerintem mindenképpen C++ / C#.

2012. márc. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok) De hogy C++ / C# azt már neked kell eldöntened.

Szerintem C++ ,de te tudod.

2012. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!