Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ programnyelv elsajátítása?

C++ programnyelv elsajátítása?

Figyelt kérdés

Mik a lehetőségeim, ha ezt a programnyelvet megtanulnám? Szeretnék programozni tanulni, de sajnos nem tudom, miben van a legnagyobb lehetőség. Értem itt Java, php...stb.

Aki tudna saját tapasztalatból, esetleg hallottak alapján tanácsokat adni, hogy milyen pályán lehet ezekkel a kritériumokkal dolgozni, az kérem írja le.

Találtam egy pdf könyvet C++ tanulásra, de a megkérdezettektől nem elég alapos, hogy ezt önállóan meglehessen tanulni. Ha van, aki tud egy bizonyos "piros színű" könyvről, annak örülnék, mivel nem igazán sikerült megtalálnom.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. szept. 27. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz azt megmondani, mit a leginkább érdemes megtanulni. Talán a Java programozókat keresik legtöbb helyre, mivel alkalmazásfejlesztésben még mindig az a legelterjedtebb, de ez nem azt jelenti, hogy bármivel nehezebb lenne elhelyezkedni .NET, PHP, JavaScript, C++, esetleg ActionScript fejlesztőként, szóval azt kellene eldönteni, mi érdekel a leginkább.
2011. szept. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg majd programozásból szeretnél megélni, akkor érdemes nem egy-két nyelvet megtanulni, hanem magát a programozást. Megtanulni a fogalmakat, módszereket, lehetőségeket. Ha érted magát a programozást úgy általában, akkor könnyen meg tudsz majd tanulni új, számodra ismeretlen programozási nyelvet, és akkor nem leszel gondban, hogy milyen nyelven kell dolgoznod. Mert hiába jönnek-mennek a nyelvek, te mindig újra tudod tanulni.

Amúgy kezdetnek a C vagy C++ jó választás, mert sok nyelv alapja, és segítségével sokkal könnyebb a ráépülő nyelveket megtanulni (Java, C#, ...)

2011. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

C ++ ot úgy általában meddig tart megtanulni?

Semmi könnyűre nem számítok, az alapoktól kell kezdenem teljesen, de mégis egy konkrét időtartam, amikor már el tudom magamról mondani, hogy programozok, az mégis mennyi?

2011. szept. 27. 16:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2 vagy 4 év intenzív tanulás ha mindent tudni akarsz.Szerintem.


Én is c++ tanulok.

2011. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

És neked hogy megy? Mennyi ideje tanulod?

Szeretnék olyan területet találni, amit szeretek, és meg is fizetik(ki a franc nem akar ilyet?), de sajnos még nem tudom, mit is szeretnék.

2011. szept. 27. 17:23
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy mennyi idő lehet megtanulni, az személy függő. Van akinek egy élet kevés rá, van akinek gyorsabb. De ha csak ezzel foglalkozol, és van hozzá tehetséged, akkor 2-3 hónap alatt simán meg lehet tanulni. Ha viszont valami mellett (iskola,munka) tanulod, akkor körülbelül egy év elég lehet rá.

Manapság a programozókat jól megfizetik, még a "sima" kódolókat is, mert kevés a jó szakember. A program tervezők meg még jobban meg vannak fizetve.

Szóval, ha van kedved csinálni, és van hozzá tehetséged is, akkor nyugodtan vágj bele. Nem igen hallottam olyanról, akinek megfelelő programozási tudása volt, és ennek ellenére nem talált megfelelő munkát.

2011. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen a zöld kezek is mentek.
2011. szept. 28. 14:26
 8/11 anonim válasza:
100%
Ha akarod, van olyan könyv alexandrában, hogy : Hogyan tanuljuk meg a c++-t 24 óra alatt. ezt a könyvet kiveszed, sajnos még nemvettem meg de majd megfogom mert progi szakkörre pelles c-zünk most de áttérünk majd a c++-ra!
2011. okt. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"C ++ ot úgy általában meddig tart megtanulni? "



egy élet is kevés hozzá, ha minden problémát a leghatékonyabban akarsz lekódolni, és a programodat a végletekig optimalizálni...

2011. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ja és hozzátenném, amit a progtanárom mondott:


"Az utasításkészlet és a szintaktika bemagolása MÉG NEM jelenti azt, hogy tudsz is programozni!"

2011. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!