Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljak meg programozn...

Hogyan tanuljak meg programozni itthon? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Még nem tudok semmilyen nyelvet a c++ tanulom már fél éve és még nem vagyok sehol :( .


Az a tervem,hogy teljesen magamtól össze tudjak dobni tetris,supermárió,űrben lövöldözős 2D játékokat.

De olyan lassan haladok és nem túl jó a memóriám se. :(


Jelenleg a 24 órás c++ könyvből tanulok,tanulhatnám közben a Qt-t,és OpenGL-t is,vagy hagyjam inkább?


Ha fogom tudni a 24 órás könyvben leírtakat utána mit tanuljak?


Mit javasoltok tanuljak közben mást is a 24 órás könyvön kívül vagy ne?


És a lehető legrészletesebben kell tudnom mindent ami a 24 órás könyvben van vagy nem kell ennyire komolyan vennem?


2012. márc. 9. 18:09
 1/5 2xSü ***** válasza:
94%

Ha fél év alatt „sehol sem tartasz”, akkor lehet, hogy ez nem a te műfajod.


OpenGL-t meg egyebeket hagyd a fenébe. Ha nem érted a programozás alapjait, akkor felesleges. Ez kicsit olyan, mintha úgy akarnál katedrálist építeni, hogy nem tudod miből áll a habarcs.


Ha megtanulod a könyvben szereplő anyagot, akkor ki kell tűznöd kisebb, megvalósítható feladatokat. Előbb apróságokat. Pl. írj egy jegyzettömböt, vagy egy egyszerű számológépet, vagy egy aknakeresőt.


Érdemes a könyvön kívül a referencia kézikönyvet is lapozgatni. (Ugye attól függ, hogy melyik C++ -t tanulod, mert sok fejlesztői rendszer van.) Meg érdemes a neten keresgélni (Google: c++ tutorial vagy c++ lession)


Nem ismerem a könyvet, nem tudom mi van benne. Viszont használd is azt, amit tanulsz. Azonnal készítsd el a példaprogramokat, próbálj rajtuk módosítani, értsd meg minden sorát, betűjét. Keress hasonló feladatokat és próbáld azokat megvalósítani.

2012. márc. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"...értsd meg minden sorát, betűjét."

Ott a lényeg, szerintem. Ha érted, hogy mit/mikor/hova/hogy, akkor már jó úton haladsz.

2xSü, aki Süsünek hívatja magát, pedig valójában Sün (:D) nagyon jól leírta a lényeget. (egyébként ment a zöld, bár már úgyis leírtam valahol, hogy az összes értelmes, névvel ellátott választ felpontozom)

G.

2012. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

(Geniuseus a név nélküli értelmesekkel mi a helyzet? :P )


Érdemes valóban több forrásból is tanulni, 1 könyvtől nem lesz valaki programozó.

Szerezz be esetleg más könyveket, vagy ahogy említve volt, nézz netes anyagokat.


A sok gyakorlás is tényleg segít, előbb csinálgass konzolos dolgokat, implementálj egyszerűbb algoritmusokat.


Egy játék nem egyszerű dolog, elég sok minden kell hozzá, amíg nincs meg egy biztos tudásszint nem érdemes nagyon bele kezdeni.


Egy szó mint száz, gyakorolj!

2012. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Námbör 3-nak: A név nélkülieket is felpontozom, ha jót írnak, de a "neves" tagok előnyt élveznek. Értsd: Ha névvel írsz, én már bármilyen jó válaszért felpontozlak, név nélkül csak a tényleg jókért. :)

Amúgy ha valaki (érdemi, nem ez a "ge*i géniusz" stílusú) vitába száll velem, azt is fel szoktam pontozni. Sőt, mivel megemlítetted a nevem, téged is! :D

G.

2012. márc. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mással lesz itt gond, nem azzal amit eddig írtatok.


Fél év alatt, gyakorlatilag napi 1 oldallal is kiolvastad volna a könyvet, tehát szerintem nem vagy motiválva, vagy halogatod a dolgot.


Én így tanultam meg annak idején:


Fogsz egy jegyzettömböt(A5 vagy kisebb), és a könyv lényegét kiírod, a fontos dolgokat, amik kellhetnek.(pl. cout,cin és társai, mit csinál az #include)


A lényeg, hogy minden nap megtanulj 5 új dolgot. Ezt a célt tűzd ki magad elé: Minden nap legalább 5 dolgot fogok megtanulni, bármi legyen is.


Írd közben jól látható helyre, hogy hol tartasz a könyvben és hány napja tanulod, alá pedig a céljaid.


Utolsó tanács: Vedd fel a kapcsolatot néhány programozóval, és kérdezz tőlük bátran, nekem például nagyon nagy lökés volt, hogy valakik nekem segítettek. Ajánlom erre a fórumot, esetleg egy programozó-társ beszerzése a baráti körből, hátha mást is érdekel a téma, ketten könnyebben haladtok majd.

2012. márc. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!