Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programnyelvvel kezdjem?

Milyen programnyelvvel kezdjem?

Figyelt kérdés
Még elég kezdő vagyok a programozásban és arra lennék kíváncsi, hogy milyen programnyelv lenne az ideális egy kezdőnek.

2012. máj. 15. 19:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Azt mondják a Pascal jó nyelv kezdőknek, bár nem tudom... Talán Visual Basic?
2012. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 iostream ***** válasza:
Python.
2012. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Angol :"D :D
2012. máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Egy kezdőnek mindegy, milyen nyelven kódol, a programozás lényege ugyanis nem az, hogy lekódolod... Üss a hasadra, az pont jó lesz, ami kijön, aztán koncentrálj inkább arra, hogy összeszedett, szép, jó programokat írjál!
2012. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Végül is igaz. És kommentáld a kódod, így átlátható lesz.
2012. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
Én C#-al kezdtem és az nagyon jó volt mert egyszerű és jól meg lehet vele tanulni az alapokat mint pl.: ciklusok, metódusok, operátorok.. Szóval csak ajánlani tudom.
2012. máj. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
python
2012. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 iostream ***** válasza:

"Egy kezdőnek mindegy, milyen nyelven kódol, a programozás lényege ugyanis nem az, hogy lekódolod."


1. De azért elég fontos része a lekódolás. 15 évesen lehet, hogy úgy tűnik, nem számít a nyelv, de akkor csak gondolj bele, miért van mégis ennyiféle. Minden feladathoz megvan a megfelelő eszköz. Ahogy Javaban nem írunk fizikai szimulációt, úgy C++-ban nem szokás weboldalt csinálni (lehetni lehet persze).

2. A kezdőnek nagyon fontos, hogy sok és részletes anyag álljon a rendelkezésére, és a nyelv viszonylag kurrens legyen (ez a kettő általában összefügg). Ilyen szempontból pl egy Scala nem olyan jó választás mint mondjuk egy Python vagy egy C#.

3. A kezdőnek az is fontos, hogy legyen sikerélménye. Ez mindenkinek fontos amúgy, csak a kezdőnek ehhez még kis feladatokat kell végrehajtania. Ezért sem javasolja senki az assemblyt, mert ha egy egyszerű számkiíráshoz is több sort kell leírni, az hamar elveszi a kedvét az embernek. Ugyanígy, a C sem kezdőknek való nyelv, mert nagyon fapados, nem áll semmi a rendelkezésedre, ténylegesen egy vékony réteg az assembly fölött. Ellenben egy olyan nyelv, mint a Python, ahol intuitíve működik sokminden és adottak ilyen dolgok, hogy vektor (az elől-hátul bővülő tömb), halmaz, már alkalmas tanulni.

2012. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, 40 éves vagyok, és 25 éve programozok, nem 15, csak nem tartom érvnek azt, hogy van rutinom. Én azt látom, hogy a programozók nagy része favágó kódokat ír, és ezt nem a nyelv teszi, hanem az átgondolatlanság... Továbbra is tartom, hogy PROGRAMOZNI nem a nyelv tanít meg, de nem fontos mindenkinek így gondolni.
2012. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Eléggé függ attől is, hogy mik a céljaid a programozással. Nekem nagyon specifikus alkalmazásokra volt szükségem, ahol hatalmas méretű szöveg jellegű adatokon kellett végezni meglehetősen komplex műveleteket. Nekem erre a perl volt a legalkalmasabb, amit főleg az tett lehetővé, hogy rengeteg online tutorial és textbook áll renedelkezésre. Nagyon gyorsan a semmiből meg lehetett tanulni egész komplex programokat írni.


Aztán a feladatok komplexé válása kikényszerítette a szép átlátható kódok írását, tekintve, hogy a kapott eredményeket tudományos publikációkál használtuk, a kódot bármikor ki tudjuk adni, és ténleg bárki megértheti, hogy mit csinál futás közben.


Aztán persze mindenféle irányba tovább kellett lépni (vitt a kíváncsiság), web bejáró algoritmusok, weblap parser, megjelent az igény, hogy legyen grafikus felület a programjaim alatt. Itt már az algoritmizálással nem volt gond, az alapvető struktúrákat ismertem, csak újabb és újabb ezközökre volt szükség.

2012. máj. 16. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!