Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyikből tanuljam a JAVA-t?

Melyikből tanuljam a JAVA-t?

Figyelt kérdés

Mindenhol ahol valakinek ajánlanak egy könyvet, ezt a "Tanuljuk meg a Java programozási nyelvet 24 óra alatt" könyvet írják. Viszont ez már 2006-os ami már igen réginek számít a mai fejlődésben.


Viszont találtam egy ilyen könyvet, ami 2011-es "Agyhullám: Java" néven, és erről a sorozatról is jókat olvastam.

[link]


Melyikből tanuljak?



2012. máj. 20. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy , az a fontos hogy minel hamarabb elkezd a programozast.Beleolvashatsz mind a kettobe es eldontod melyik komplexebb es jobban magyaraz.
2012. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért, az nem számít, hogy a 24-órás az 2006-os? A java nem fejlődik az évek során?
2012. máj. 20. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem fejlődött, de kezdőként nem a már "High Tech" újításokat fogod kihasználni.


Am. én olvastam mind2-t könyvet, bár már úgy, hogy már más nyelvek által ismertem a OOP-t, így talán objektívebben/kritikusabban vizsgáltam az erről szóló részeket.


A 24 órás hozza a kötelezőt. Száraz, de minden benne van és viszonylag jó a tematikája is.

Az agyhullámos könyv... meg ér egy teljes misét. Kezdetben elszörnyedten olvastam, hogy mik ezek az oroszlánok meg a távirányító meg a mittom én mi, viszont a könyv elolvasása után rádöbbentem, hogy annak ellenére, hogy a 10 éves gyereknek is felolvashatod esti meseként, tartalmilag alaposan végigtapogatja a nyelv sajátosságait.


Ennek ellenére, nekem az Agyhullám stílusa nem igen jött be, viszont már találkoztam olyan emberrel aki csak a macskás példával tudja megérteni az OOP-t.


Sztem, meny el egy nagyobb könyvesboltban. Nyisd ki a két könyvet a közepénél és olvass 1-1 órát mindegyikből. Menny haza, gondold át mit olvastál, majd másnap vedd meg a számodra kézenfekvőbbet.

2012. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De tartalmilag mind a 2 leadja ugyanazt az anyagot?


Igazából én vizuálisabb típus vagyok, szóval látatlanban(A neten belepillantottam az agyhullámba) szerintem könnyebben lehet megtanulni, illetve felidézni. Engem az nem igazán zavar, hogy ha dedósan magyarázza. A lényeg hogy mindent leadjon ez is, mint amit a másik. És mivel az agyhullám újabb, ezért az talán egy kicsit többet is ad, meg újszerűbb technikákat ír le.

De igazából nem tudom , és pont erre lennék kíváncsi, hogy így van-e, vagy sem.

2012. máj. 20. 21:44
 5/5 besucher válasza:
Kár kiadni pénzt a nyomtatott könyvekre, hamar elavulnak. Bruce Eckel Thinking in Java című könyve jogtisztán, ingyen hozzáférhető az Interneten, kiindulásnak tökéletes.
2012. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!