Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen játékot vagy projektet...

Milyen játékot vagy projektet készítsek (pascal)?

Figyelt kérdés
Pascalban tanulunk programozni és nemrég elkezdtük a grafikát, még csak az alapokat tanultuk de már kéne készítsünk egy kis játékot vagy akármilyen projektet aminek van valami értelme, és jegyet kapunk érte, de nem tudom hogy mit csináljak, ötleteket várok.Grafikából amit tanultunk:Alakzatok rajzolása(kör, téglalap,háromszög),háttérszín és alakzatszín, alakzatok mozgatása(akár billentyűkkel).Kérlek segítsetek fontos.

2012. jún. 14. 22:02
1 2 3 4 5
 31/45 tabaki ***** válasza:

Szívesen, de azért megvan a magam haszna is a dolgon... Az ilyesféle kalandok segítenek átgondolni olyan problémákat vagy megoldásokat, amelybe egyébként talán bele se botlanék. Amit sikerül más számára is érthető módon megfogalmaznom, azt talán én is értem...

Ha nem is túl sokáig, de engedelmeddel még babrálok ezzel a dologgal, kisébb érdekességek még várhatók.

2012. jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Nyugodtan babrálhatsz hiszen ezzel vmi módon engem is előrébb juttatsz.
2012. jún. 30. 17:56
 33/45 Srapnel ***** válasza:
Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem, nem kötözködésből, hogy az AI-n és a grafikán kívül mit lehet ezen még babrálni?
2012. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 tabaki ***** válasza:

Ami a tic-tac-toe-t illeti, semmit az égegyadta világon.

Számomra az egész diskurzusból az jött le, hogy Kérdező problémái még messze innen vannak attól a ponttól, ahol a te helyénvaló tanácsaid haszonnal forgathatók. A programja alapján az a furcsa érzésem támadt, hogy egy csomó dolog _létezését_ megtanulta, a használatuk módjáról és értelméről viszont sejtelme sincs. Én a program ürügyén megpróbálok valamennyit felépíteni a láthatóan hiányzó alapokból, de magával a játékkal nem foglalkozom.

Most még a változókról van hátra némi mondandóm, meg tervezem, hogy szecskát csinálok egy szintén kezdő által írt hasonló programból is, hogy Kérdező ismét okosnak érezze magát. Nagyjából ennyi lenne a babrálás.

2012. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 tabaki ***** válasza:

A változókat még nem folytattam, de a másik program cincálása itt van:


[link]

2012. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 Srapnel ***** válasza:

"A dolog megértéséhez annyit kell tudni, hogy a feltételvizsgálatokból ismerős AND tulajdonképpen egy matematikai művelet, amely a számok bitjeinek azonosságát vizsgálja. Nézz utána, ha nem tudod, hogy ez hogy megy, itt legyen elég annyi, hogy például a xo[0,0] and xo[0,1] and xo[0,2] kifejezés értéke csak akkor egyenlő TURN értékével, ha a vizsgált tömbelemek mindegyike TURN értékű."


Ez így nem igaz. Az ÉS művelet eredménye az összes bit 1-es (magas) értékénél 1 csak.


A te vizsgálatodban egy "010"-ra az AND-es kifejezés 0-t adna, ami 0-ás TURN-nél igaz kifejezést eredményez, holott a "010" minta esetén senki nem győzött.

2012. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 Srapnel ***** válasza:

Érdemesebb lenne akkor már az állást tároló tömbben az alábbi kódolást alkalmazni:


0: üres cella, 1: játékos#1 jele, -1: játékos#2 jele.


Ekkor lehet azt csinálni, hogy


(tömb[0, 0] + tömb[0, 1] + tömb[0, 2]) * turn = 3


ha a turn = 1, ha játékos#1 rakott, turn = -1, ha játékos#2 rakott.


Ha ugyanis kijött egy sor, akkor az összeg értéke 3, vagy -3. Ekkor azonos előjelű szorzat (összeg = 3, turn = 1; VAGY összeg = -3, turn = -1) esetén a szorzat 3. Minden más esetben az eredmény nem lesz 3.


De egyébként elég azt nézni, turn-től függetlenül, hogy az összeg abszolút értéke 3-e.

2012. júl. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 tabaki ***** válasza:

Kedves Srapnel!

Az általam közölt programváltozatban TURN értéke csak 1 vagy 2 lehet, tehát a véletlen nullaegyezés nem állhat elő. Elnézést, ha a szavaimból at derült volna ki, hogy ez általános estben is igaz. Ez a két érték egyébként az esetlegessége miatt nekem sem rokonszenves, csak Kérdező illetve a másik szerző elemzett programjaihoz igazodva használtam őket. Az eredetileg írt programom ( [link] megoldása gyakorlatilag megegyezik az általad javasolttal: +1, -1, és összeadások :)

2012. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
Egyébként érdekelne hogy csináltad hogy az oldalad ie-ben zöld a háttér operában meg kék.
2012. júl. 4. 19:46
 40/45 tabaki ***** válasza:

Nem t'om, IE-ben nekem is zöld, másképp értelmezheti a stílusfájlt. Az is lehet, hogy én írtam benne félre valamit, és az egyik böngésző kihagyja a problémás részt, a másik megpróbálja értelmezni, és sikerül neki.

Majd megnézem alaposabban.

2012. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!