Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az állítólag mindenkinek első...

Az állítólag mindenkinek első programom nem működik. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Szóval van egy Dev-C++ programom beírtam ezt:

#include <iostream>


int main()

{

std::cout << "Hello world!\n" << std::endl;

return 0;

}

Ami már a program szerint is jó lenne de mikor rákattintok a futtatható állományra, nem történik semmi. Vagyis kb 1 másodpercre felvillan egy programkinézetű dolog, de nem látom benne a feliratot sem, meg rögtön be is záródik. Kissé frusztráló.



2012. júl. 7. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Működik, lefut, majd bezárul. Nyisd meg CMD-ből, és nem zárul be. vagy tedd a return 0; után a system("pause"); parancsot. Egyébitánt ha van std::endl, akkor a \n nem kell.
2012. júl. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 coopper ***** válasza:

Szia.


A program jó és müködik is, csak amikor futtatod akkor (mivel konzolos alkalmazás) kiirja hogy "Hello Word" és befejezi a működését, a windows pedig bezárja a konzolos alkalmazás ablakát - Ezért látod egy pillanatra felvillanni az ablakot.


Két módszer.


1. Inditasz egy parancssort, megkeresed benne a lefotditott EXE programodat és elinditod. (A windows nem zárja be a program befejezése után az ablakot, igy láthatod mi történik benne)


2. Teszel a Return 0; sort elé egy Enter-re való várakozást.

cout<<"Nyomd meg az entert";

cout << endl;


de az is lehet, hogy a "cin >>" -t kell használni (Nem vagyok C++-os, ugy hogy pasz, majd egy C++-os megmondja)


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Azt hittem én csinálok valamit rosszul:) A módszerek közül egyedül a parancssoros működik, de végülis az is elég.

Egyébként az std::endl; már csak a biztonság kedvéért volt, hátha úgy működik.

2012. júl. 7. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!