Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási területre...

Milyen programozási területre menjek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, úgy érzem végre sikerült meghozni a döntést, hogy mi szeretnék lenni: programozó. Eddig a HTML + CSS-re tudom azt mondani, hogy jól megy, a PHP-ból is barkácsolgatok loginrendszereket, stb, de tudom hogy ez még gyenge. Na de az a lényeg, hogy milyen programozó legyek? Igazából főleg a webes érdekel, mert abban érzem magam jónak, a C++ nyelveket soha sem próbáltam és attól félek nem menne, viszont a webes programozást hátrányosabb helyzetűnek érzem mint a tényleges c++ rendszereket. Milyen irányt célozzak be? (webes vagy c++) illetve meg lehet belőle élni? (Az ELTE-t céloztam be, semmi OKJ-s @#&ság. Ti mihez kezdenétek a helyemben?
2012. júl. 13. 03:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha webes témában akarsz menni akkor a program nyelvek közül a Java kell.


Amit te most csinálsz az nem programozás, bár sokan tévesen annak hívják.

Weblap készítéséből meg lehet élni, de csak azoknak akik profik html+CSS, php, mysql, JS témában, ami azért nem kevés. Aki csak kóstolgatja a témát annak nincs sok keresnie valója a piacon.

2012. júl. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eltehez rohadt sok matek kell. Webprogis is tud keresni annyit mint egy kozepkategos szoftverfejleszto..


Megelni meglehet belole, eleg jol,ha nincs csaladod stb.:D mire odajutsz, addigra ugyis komolyabb melod lesz:)


Ice

2012. júl. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Weblapkészítésben elég nagy a konkurencia nem árt ha tudsz róla , ha ezt szeretnéd csinálni.
2012. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A programozó épp attól programozó, hogy nem egy adott nyelvet tud csak használni, hanem technikailag BÁRMILYET.

Elég csak az adott programnyelv dokumentációja és kész.


Az ELTE-n is több nyelvvel megismertetnek, nem elég csak egyet ismerni. A programozás mögött egy nagy rakás elmélet van, azt kell tudni.



Egy korábbi válaszoló jól mondta, az ELTE szép cél, de oda sok matek kell, remélem ezzel is tisztában vagy!

2012. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem voltam, pont ez az, hogy nem nagyon vagyok képben, mert nem rég óta döntöttem el, hogy ezzel akarok foglalkozni. De köszönöm mindenkinek a hasznos infókat. Gondoltam én is arra, hogy mivel a webprogramozás "kisebb piac" mint a szoftverfejlesztés, rosszabb a megélhetés. A szoftverfejlesztés felé húz inkább a dolog :)
2012. júl. 14. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!